Nie samym futbolem… MMA. Viaplay pokaże Professional Fighters League w Polsce i dziewięciu europejskich krajach

Viaplay i liga MMA Professional Fighters League (PFL) nawiązały długoterminową współpracę partnerską. Dzięki temu porozumieniu, platforma Viaplay będzie transmitować na żywo gale PFL na dziesięciu europejskich rynkach, w tym w Polsce. Każdego roku platforma Viaplay pokaże co najmniej 25 wydarzeń jednej z najlepszych i najszybciej rozwijających się organizacji MMA na świecie, w tym jedynej w formacie ligowym.

Uznawana za drugą organizację MMA na świecie, amerykańska PFL organizuje walki najlepszych zawodników świata w sześciu kategoriach wagowych. Rywalizacja podzielona jest na sezon zasadniczy, playoffy i Mistrzostwa Świata PFL, gdzie triumfator otrzymuje milion dolarów nagrody. Jedna czwarta zrzeszonych w PFL mieści się wśród dwudziestu pięciu najbardziej utalentowanych zawodników świata.

Pierwsza transmisja już w tę środę!

Transmisje PFL na platformie Viaplay docierać będą do Polski, Holandii, a także wszystkich krajów bałtyckich i nordyckich. Pierwsza transmisja gali PFL 1 już 20 kwietnia, promowana starciami aktualnego mistrza wagi lekkiej PFL Rausha Manfio z Donem Magde’em, a także byłego mistrza świata Anthony’ego Pettisa z debiutantem Mylesem Price’em.

Peter Nørrelund, szef sportu w NENT Group: “Innowacyjne struktury PFL gwarantują walki na wysokim poziomie przez cały rok, aż do najważniejszej gali – PFL Mistrzostw Świata. Jesteśmy zachwyceni, że możemy dostarczać kolejnych emocji związanych z MMA widzom na dziesięciu europejskich rynkach poprzez streaming na żywo. Raz jeszcze udowadniamy, że na rynku streamingu sportowego jesteśmy graczem wagi ciężkiej”.

James Frewin, Starszy Wiceprezes ds. Międzynarodowych PFL: “Jako Professional Fighters League jesteśmy podekscytowani, że możemy ogłosić partnerstwo z Viaplay, dzięki któremu cały sezon ligowy z częścią zasadniczą, playoffami i PFL Mistrzostwami Świata będzie dostępny na żywo na platformie. To dalszy ciąg międzynarodowej ekspansji. Nie możemy się doczekać, by nasz najwyższej jakości produkt MMA był oglądany przez szerokie grono fanów sportów walki w całej Europie.”

Viaplay pokaże też formaty PFL Challenger Series, PFL International Qualifier Series, PFL Combine i dodatkowe oryginalne materiały PFL. Partnerstwo zostało uzgodnione z Athletic Sports Group i jej spółką zależną Fight Globe.

Tym samym portfolio platformy Viaplay w zakresie mieszanych sztuk walki MMA obejmuje już w Polsce KSW, Invicta, Enfusion, a także PFL.

W marcu Grupa NENT ogłosiła propozycję zmiany nazwy na Viaplay Group, która zostanie zatwierdzona 18 maja, podczas dorocznego Walnego Zgromadzenia.

Fot. Viaplay


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.