Nieuprawniony do gry zawodnik uciekł ze stadionu przy próbie sprawdzenia tożsamości

Otrzymałem wiadomość o wydarzeniach jakich doszło podczas spotkania Niższych Lig. Osoba związana z jednym klubów, która chce pozostać anonimowa, opowiedziała mi o kolejnym przypadku, gdy w składzie jednej z drużyn pojawił się zawodnik mający pauzować za kartki.

Wydarzenia miały miejsce podczas ostatniego weekendu. Niestety nie mogę podać ani nazw klubów, jak i ligi, w której zostało rozegrane opisywane niżej spotkanie.

Poniżej opis wydarzenia i komentarz osoby, która przekazała informację o zajściu.

Graliśmy mecz w roli gości, wiedzieliśmy że w drużynie gospodarzy wystąpi zawodnik który powinien pauzować za 4 kartkę i tak się stało. Złożyliśmy wniosek na piśmie w przerwie meczu o sprawdzenie tożsamości. Widząc to zawodnik nie wyszedł już na boisko, co więcej uciekł z obiektu na na oczach sędziów i naszych. Związek nie chce uznać walkowera na naszą korzyść, gdyż twierdzi, że składając wniosek w przerwie możemy sprawdzić tylko zawodników grających w drugiej połowie oraz rezerwowych. Działacze związkowi obwiniają za całą sytuację sędziego że nie dopilnował i rozpoczął druga połowę.

Nieważne że sędziowie, zawodnicy, kibice widzą, że chłop ucieka jak z więzienia. Proszę ich (związek), żeby zrobili konfrontację, bo takowe odbywają się na posiedzeniach Wydziału Gier. Niestety nie chcą, nawet nie zadzwonią z pytaniem. Jedyne wyjście jakie podają to, żeby dany zawodnik sam się przyznał.

Myślę, że warto byłoby temat poruszyć, że byłaby to jakaś forma nacisku i zmusiłaby „Panów działaczy” do przemyśleń. Ważniejsze jednak jest to, że ludzie niewiedzą jak to działa i potem zostają na lodzie. Regulaminy kryją w sobie wiele nieścisłości i są interpretowane tak jak się podoba w danej chwili ludziom, którzy zamiast nam pomagać, to gdy dostają trochę władzy, zachowują się jak idioci.

Nasz przypadek jest tego najlepszym przykładem. Trener pracuje społecznie, zawodnicy jeżdżą na mecze swoimi autami, w rundzie jesiennej wszystkie opłaty, w tym sędziowskie, pokryliśmy z własnej kieszeni, organizujemy turnieje dla dzieci. Po prostu jesteśmy ludźmi, którzy lubią piłkę. Niestety, organ który powinien wspierać, traktuje nas z góry.

***

Zapraszam do dyskusji.

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.