Nowy autokar Warty Poznań – komfortowy i bardziej eko

Nowy autokar Warty Poznań – Man Lion’s Coach L R08 – spełnia najnowsze normy emisji spalin i z pewnością będzie się wyróżniał na drogach efektownym malowaniem w klubowych barwach.

– O nowym autokarze dla Warty Poznań myśleliśmy już od pewnego czasu. Dla nas bezpieczeństwo i komfort podróżujących są zawsze najważniejsze, więc zastanawialiśmy się, jak tu jeszcze bardziej poprawić warunki, w jakich jeżdżą na mecze piłkarze „Zielonych”. Efektem tych przemyśleń jest zupełnie świeży, wyprodukowany w 2020 roku autokar, który przygotowaliśmy specjalnie na potrzeby drużyny. Piłkarze i sztab będą podróżowali nim w komfortowych warunkach – podkreśla Paweł Lisiecki, właściciel firmy Fox Travel, która przygotowała nowy autokar dla Warty Poznań. 

Man Lion’s Coach L R08 prezentuje się naprawdę okazale. Ma blisko 14 metrów długości i niemal 4 metry wysokości. W środku znalazło się aż 59 miejsc siedzących.

– Z całą pewnością piłkarze i sztab Warty Poznań będą podróżowali nim w komfortowych warunkach. Tym bardziej, że przystosowaliśmy go specjalnie pod potrzeby drużyny: pojawiły się m.in. dodatkowe schowki i lodówka. Mam szczerą nadzieję, że podczas wojaży ucieszy niejedno oko – dodaje szef Fox Travel.

W ostatnich dniach przed rozpoczęciem sezonu pojazd zyskał efektowny wygląd. Po obu stronach znalazł się herb Warty Poznań, a także zdjęcie zespołu sprzed jednego z wiosennych meczów oraz fotografia Wawrzyńca Stalińskiego, jednego z najlepszych napastników okresu międzywojennego w Polsce, asa w ataku „Zielonych” i autora pierwszego hat-tricka w dziejach reprezentacji Polski (wygrany 7:1 mecz z Finlandią na stadionie przy ul. Rolnej w Poznaniu w sierpniu 1926 roku). Element retro i rok powstania Warty Poznań podkreślają piękną, 109-letnią historię Klubu.

Z kolei hasła #SzanujZieleń i #ZielonaEnergia są nawiązaniem do zaangażowania Warty Poznań w kwestie ekologii i ochrony środowiska. Pojazd spełnia najbardziej rygorystyczne normy emisji spalin – 6D.

– Spala aż o 11 litrów oleju napędowego mniej na 100 km od poprzednika. Ponadto, dzięki zastosowaniu opon z systemem Energy Saver oszczędzamy nie tylko paliwo, lecz także wydłużamy żywotność wszystkich ośmiu opon zamontowanych w autokarze. Dłuższa żywotność to mniej zużytego ogumienia, co wpływa na mniejsze zanieczyszczenie środowiska – tłumaczy Paweł Lisiecki.

Nowy autokar to niespodzianka dla zespołu „Zielonych”. Piłkarze i trenerzy zobaczyli go po raz pierwszy po sobotnim treningu, po którym pojechali do Wrocławia na niedzielny mecz ze Śląskiem.

Fot. Piotr Przyborowski / Warta Poznań

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.