Optymizm przed mistrzostwami świata. Ampfutboliści ruszają do Turcji

Już w piątek rozpoczną się mistrzostwa świata w ampfutbolu, w których o medale będą walczyć reprezentanci Polski.

Polacy do Stambułu wyruszą w środę, a we wtorek spotkali się jeszcze z mediami na konferencji prasowej. Zawodnicy byli w dobrych nastrojach, ale też bardzo skoncentrowani przed czekającymi ich wyzwaniami. 

– Każdy z uczestników mundialu leci do Turcji, by wygrać. Nie możemy więc kalkulować, jeżeli chcemy osiągnąć sukces – bojowo zapowiada Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji.

– Właśnie skończyliśmy zgrupowanie w Kleszczowie, jesteśmy więc świetnie przygotowani do turnieju. Po ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w Krakowie mamy też o wiele większą świadomość samych siebie, bardzo się rozwinęliśmy. Jestem dumny z bycia kapitanem tego zespołu – dodaje.

Mistrzostwa świata w Turcji zapowiadają się na najbardziej emocjonujące w dziejach, choćby dlatego, że po raz pierwszy na każdym kontynencie rozegrano turnieje eliminacyjne.

– Nie będzie przesadą stwierdzenie, że spośród 24 zespołów połowa ma uzasadnione ambicje zdobycia medalu. To będzie najmocniejszy mundial w historii – uważa Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski.

– Byli już silniejsi od nas, którzy koncentrowali się na finale zamiast na kolejnych spotkaniach i nigdy do meczu o złoto nie docierali. Celu minimum też nie chcę stawiać, bo ambicja wynikająca z reprezentowania kraju na to nie pozwala. Więcej będę wiedział po meczu z Uzbekistanem, od którego zależeć będzie w jakich nastrojach przystąpimy do kolejnych gier. Na tym na razie się koncentrujemy – podkreśla na konferencji prasowej Dragosz.

Mistrzostwa świata w ampfutbolu rozpoczną się w piątek, 30 września meczem Turcja – Francja, który zostanie rozegrany na stadionie Fenerbahce Stambuł. Biało-czerwoni w fazie grupowej zagrają z Uzbekistanem (sobota, 11:00), Tanzanią (niedziela, 10:30) oraz Hiszpanią (poniedziałek, 17:00). Finał zostanie rozegrany 9 października na stadionie Fenerbahce.

Mecze grupowe reprezentacji Polski na MŚ 2022 w Turcji

1 października:

Polska – Uzbekistan

2 października:

Polska – Tanzania

3 października:

Polska – Hiszpania

Wszystkie mecze naszej reprezentacji transmitowane będą na antenie, w aplikacji i na portalu TVP Sport.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Amp Futbol Polska

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.