Peter Hyballa na wylocie z Wisły Kraków? Jest nazwisko szkoleniowca, który ma go zastąpić

Coraz więcej wskazuje na to, że Peter Hyballa wraz z zakończeniem obecnego sezonu przestanie pełnić funkcję trenera Wisły Kraków. Dziennikarze „Gazety Krakowskiej” podają nazwisko głównego kandydata do objęcia zespołu „Białej Gwiazdy”.

Według informacji podanaych przez „GK” zastępcą Hyballi miałby zostać obecny szkoleniowiec Górnika Zabrze – Marcin Brosz. 45-latek pracuje w klubie najdłużej spośód szkoleniowców, którzy obecnie prowadzą zaespoły PKO BP Ekstraklasy. Brosz trafił do Górnika 1 lipca 2016 roku, więc pracuje tam już 4 lata i 10 miesięcy. Swój najlepszy wynik z drużyną osiągnął w sezonie 2017/2018, zajmując czwarte miejsce i grając w eliminacjach Ligi Europy.

Sytuacja Hyballi w Wiśle jest nie do pozadroszczenia. Szkoleniowiec jest krytykowany przez zawodników, którzy nie ukrywają tego w wywiadach.

Czuję, że trener mnie nie szanuje. W moim przypadku uważam, że jest to kwestia osobista, coś personalnego. Do tej pory tak naprawdę nie wiem, dlaczego przestałem nagle mieścić się w kadrze meczowej. Trener Peter Hyballa nic mi w tym temacie nie zakomunikował, nic nie wyjaśnił. (…) Zachowywał się nieodpowiednio wobec wielu osób w tym klubie. A tymczasem ja uważam, że najważniejsze powinno być w tym wszystkim dobro klubu. Nie piłkarze, nie trenerzy są najważniejsi, tylko ten wielki klub, Wisła Kraków – powiedział Jean Carlos Silva.

Wisła Kraków zajmuje dopiero trzynaste miejsce w tabeli ekstraklasy, a w ostatnich sześciu ligowych spotkaniach nie odniosła ani jednego zwycięstwa. Jeśli Peter Hyballa miałby poprowadzić Wisłę tylko do końca sezonu, pozostaną mu do rozegrania tylko dwa mecze – u siebie z Lechem Poznań i wyjazd z Piastem Gliwice.

Źródło: własne, Gazeta Krakowska

Foto: Wisła Kraków

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.