Pewne zwycięstwo KS-u Gwoździany. Trzeci w sezonie hattrick Szymona Kasprzaka

KS Gwoździany, po sobotnim zwycięstwie 4:0 nad Spartą Tworóg, awansował na piąte miejsce w tabeli A-klasy Lubliniec.

Relację ze spotkania przekazał Krzysztof Bigas.

W meczu z Spartą Tworóg trener Jacek Łuczyński miał do dyspozycji 15 zawodników. W porównaniu z poprzednim spotkaniem, rozegranym dwa tygodnie temu, zabrakło najlepszego strzelca Dominika Niemca, prawego obrońcy Pawła Strużek oraz wchodzącego z ławki strzelca ostatniej bramki Grzegorza Knopika. Pawła zastąpił Denis Funk, po raz pierwszy w wyjściowym składzie zagrał Bartosz Wiecha. Do kadry meczowej wrócili Karol Strużek, Mariusz Pradela oraz Denis Andraczek, ale ten ostatni zgłosił jeszcze przed rozpoczęciem gry zgłosił odnowienie się urazu kolana.

Mecz rozpoczął się dość chaotycznie, po upływie trzech minut nastąpiła kilkuminutowa przerwa w grze, urazu prawej nogi nabawił się Robert Szufla i zmienił go Jan Pipke. W 26. minucie wynik spotkania otworzył Szymon Kasprzak po asyście Daniela Ryznara. Ten drugi w początkowym fragmencie gry miał też swoje sytuacje, ale piłka po jego strzałach nie znalazła drogi do bramki. W 41. minucie kolejny raz Ryznar podaje do Kasprzaka i mamy 2:0

Po zmianie stron kilka sytuacji mieli goście, bardzo groźnie z dystansu uderzał Andrzej Matysek, ale Paweł Mrugala wspaniale interweniował. W 67. minucie Szymon Kasprzak strzela swojego trzeciego hattricka w sezonie.

71. minuta po zagraniu piłki ręką przez obrońcę gości, pewnie rzut karny wykonuje kapitan Kamil Biernacki. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wyprowadzającego piłkę Sebastiana Batora na wysokości linii środkowej agresywnie, od tyłu, w nogi fauluje Kacper Żelosko. Faulowany chwyta przeciwnika i odpycha przeciwnika. Żelosko otrzymuje żółtą kartkę, Bator czerwoną. Konsekwencją zajścia po owej sytuacji były napomnienia Pawła Mrugali i Karola Strużek. Na listę strzelców mogli wpisać się m.in. Bartosz Wiecha, który trafił w słupek oraz Adrian Tarara. Tym razem się nie udało, już za tydzień kolejna szansa, w Przystajni.

Czwarte zwycięstwo z rzędu, piąte miejsce w tabeli, drugi mecz w sezonie bez straty bramki.

KS Gwoździany – Sparta Tworóg 4:0 (2:0)

Bramki: Kasprzak 26″, 41′, 67′, Biernacki 71′ (rzut karny)

Skład KS Gwoździany na grafice poniżej.

Skład Sparta Tworóg: 12. M. Płonka – 16. A. Szufla, 3. R. Klak, 21 K. Fuchs, 14. K. Kwaruliński, 9. R. Szufla, 19. K. Żelosko, 10. M. Gliwa, 13. P. Kozub, 8. M. Nowak, 17. A. Matysek.