„Polish Cafu” bohaterem meczu Premier League

Matty Cash popisał się golem i asystą w wygranym 3:0 zaległym spotkaniu 20. kolejki Premier League z Leeds United.

To spotkanie było szczególne dla polskich kibiców, ponieważ na boisku mogliśmy obejrzeć dwóch reprezentantów Polski – Mateusza Klicha i Matty’ego Cash. Tylko ten ostatni pojawił się na murawie od pierwszej minuty i jak się później okazało, został bohaterem meczu.

Drużyna gości od samego początku mocno naciskała na bardzo słabo dysponowanych gospodarzy z Leeds. Udało się dopiero w 22. minucie, kiedy to Philippe Coutinho wykorzystał doskonałe podanie od Casha.

W drugiej połowie meczu Polak otrzymał piłkę w polu karnym, zwodem oszukał obrońcę rywali i oddał bardzo mocne i co najważniejsze celne uderzenie z bliskiej odległości. Kibice z Birmingham byli zachwyceni postawą strzelca bramki i skandowali „Polish Cafu”.

Kilka minut później Calum Chambers ustalił wynik spotkania na 3:0. Dzięki temu zwycięstwu Aston Villa awansowała na 9. miejsce w tabeli, wyprzedzając Southampton. Natomiast Leeds United nadal plasuje się na 16. pozycji z zaledwie dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową.