Portal „Od B-klasy do Ekstraklasy – Małopolska” wspomina legendy

Współpracujący z GF portal „Od B-klasy do Ekstraklasy – Małopolska” wspomina legendy. Dziś zaprezentował Krzysztofa Paleja, wychowanka tarnowskiej Unii.

Autorem tekstu jest Jarosław Kaniewski, prowadzący portal „Od B-klasy do Ekstraklasy – Małopolska”:

Krzysztof Palej – jest wychowankiem tarnowskiej Unii. W latach 90-tych był czołowym snajperem na zapleczu Ekstraklasy, gdy klub ten osiągał historyczne wyniki.

Pięciokrotnie był królem strzelców: raz w II lidze, trzy razy w III lidze i raz w IV lidze. W ciągu 15 lat gry w Unii Tarnów strzelił dla Jaskółek 231 bramek. Był to znakomity snajper, który mając jedną sytuację w meczu potrafił ją wykorzystać. W latach 1988-90 na początku kariery, reprezentował także III-ligowy Wawel Kraków.

Po trzech sezonach występów na boiskach II-ligowych, w 1997 otrzymał ofertę z Wisły Kraków. Jednak, gdy działacze Wisły przyjechali na rozmowę do Tarnowa, działacze Unii dwukrotnie podwyższyli kwotę odstępnego od ustalonej wcześniej sumy i temat gry Krzysztofa Paleja w Wiśle Kraków upadł.

W swojej karierze występował również w Tarnovii, Okocimskim Brzesko i ponownie w Unii Tarnów. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął pracę szkoleniową w niższych ligach. Prowadził kolejno Łukovię Łukowa, Dunajec Zbylitowska Góra, LKS Niwkę.

Obecnie pracuje w Radłovii Radłów oraz trenuje drużyny młodzieżowe w Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej.

***

Czytaj też:

Zachęcam do odwiedzania facebookowego profilu „Od B-klasy do Ekstraklasy – Małopolska”. Link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.