Pracował w Ferrari, McLarenie, Renault. Marcin Budkowski ekspertem Viaplay!

„Są niesamowicie wymagający, wobec siebie i wobec innych” – tę wspólną cechę najlepszych kierowców w historii Formuły 1 podkreśla Marcin Budkowski, który na przestrzeni lat współpracował m.in. z Michaelem Schumacherem, Lewisem Hamiltonem i Fernando Alonso.

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polaków w świecie F1®. Jako inżynier pracował nad aerodynamiką bolidów Ferrari, McLarena i Renault, był dyrektorem wykonawczym Renault Sport Formula One Team oraz Alpine F1 Team, szefem departamentu technicznego Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), a podczas inaugurującego sezon 2023 Grand Prix Bahrajnu zadebiutuje w roli eksperta Viaplay!   

Marcin Budkowski będzie gościem studia Viaplay w sobotę (04.03) podczas kwalifikacji oraz w niedzielę (05.03) podczas wyścigu o Grand Prix™ Bahrajnu. Początek transmisji wraz ze studiem zarówno z sobotnich kwalifikacji, jak i niedzielnego wyścigu, od godz. 14:25. Marcin Budkowski podzieli się swoją fachową wiedzą z widzami Viaplay także podczas kolejnych, wybranych Grand Prix™ F1® w nadchodzącym sezonie.

Za komentarz podczas Grand Prix™ Bahrajnu odpowiadać będą Michał Gąsiorowski i Mikołaj Sokół. Reporterem bezpośrednio z Bahrain International Circuit będzie Aldona Marciniak, a studio poprowadzi Maciej Jermakow. 

Wszystkie sesje treningowe, kwalifikacyjne oraz wyścigi F1®, a także zmagania kierowców Formuły 2, Formuły 3 i włoskiej Formuły 4 z polskim komentarzem oraz najwyższej jakości programy studyjne, w tym podsumowanie każdego Grand Prix w Magazynie F1 tylko na Viaplay!

Do zobaczenia na #ViaF1!   

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.