Przerwana passa Czarnych Jaworze

W niedzielnym meczu, rozegranym na stadionie przy ul. Młyńskiej w Bielsku-Białej, GKS Czarni Jaworze przegrali z drużyną rezerw Rekordu Bielsko-Biała 3:1 (1:0) – informuje Artur Mazur, wiceprezes Czarnych.

Nic nie może przecież wiecznie trwać. Po serii czterech zwycięstw Czarni Jaworze musieli uznać wyższość rezerw Rekordu Bielsko-Biała.

W pierwszym fragmencie premierowej odsłony gry optyczną przewagę posiadali gracze Rekordu. Udokumentowali ją bramką w 15. minucie. W 44. minucie bliscy byliśmy wyrównania, jednak Jakub Pilch po strzale głową trafił w słupek. Do przerwy 1:0 dla gospodarzy – relacjonuje Artur Mazur.

W drugiej połowie gra była bardzo wyrównana, jednak w 58. minucie piłkarze Szymona Niemczyka podwyższyli wynik spotkania. W 75. minucie mieliśmy ogromną szansę na zdobycz bramkową. W sytuacji sam na sam Janusz Cyran przegrał rywalizację z bramkarzem BTS-u. Dopiero trzy minuty przed końcem udało nam się ulokować piłkę w sieci. Po podaniu Michała Sztykiela Grabowskiego pokonał Jakub Pilch. I gdy wydawało się, iż pójdziemy za ciosem i zdobędziemy bramkę wyrównującą, to w 90. minucie N. Wróblewski pozbawił nas wszelkich złudzeń – podkreśla wiceprezes Czarnych.

Porażka ta oznacza koniec serii meczów zwycięskich. Także nieco komplikuje naszą sytuację w walce o grupę mistrzowską. Teraz, bez oglądania się na naszych rywali, musimy zwyciężyć w ostatnim meczu jesiennej kampanii. W sobotę, 21 listopada na własnym obiekcie zmierzymy się z meczu o być albo nie być z BKS Stal Bielsko-Biała – podsumowuje Artur Mazur.

Czarni Jaworze po piętnastu rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie 26. punktów. Najbliższy rywal, czyli Stal Bielsko-Biała traci do podopiecznych Krzysztofa Dybczyńskiego dwa punkty. Zespół z Bielska ma przed sobą do rozegrania jeszcze dwa spotkania.

Rekord II Bielsko-Biała – Czarni Jaworze 3:1 (1:0)