Puchar Narodów Afryki: Algieria nie obroni tytułu mistrzowskiego?

Mistrz nad przepaścią! Po sensacyjnej porażce z Gwineą Równikową 0:1 poprzedni triumfator Pucharu Narodów Afryki, czyli Algieria, jest o włos od odpadnięcia z turnieju przed ostatnią kolejką spotkań. Za to o krok od awansu jest Gambia, jedna z największych niespodzianek rozgrywek w Kamerunie. Dziś startuje trzecia, decydująca seria gier fazy grupowej. Wszystkie mecze na żywo, w tym większość z polskim komentarzem, można oglądać na platformie streamingowej Viaplay.

  • Po sensacyjnej porażce z Gwineą Równikową 0:1 poprzedni mistrz Pucharu Narodów Afryki przed ostatnią kolejką grupową jest o krok od odpadnięcia z turnieju
  • Pozytywnie zaskakuje Gambia, która po wywalczonym w końcówce remisie z Mali (1:1) jest bliska awansu do 1/8 finału
  • Wszystkie 52 mecze Pucharu Narodów Afryki w Polsce transmituje platforma streamingowa Viaplay

Walka o awans zaczyna się już dziś. W ostatniej kolejce oba mecze w danej grupie będą rozgrywane o tej samej porze. W poniedziałek o 17.00 w korespondencyjnym pojedynku o awans zmierzą się Burkina Faso i Wyspy Zielonego Przylądka. W bezpośrednim starciu 1:0 wygrało Burkina Faso, które teraz gra z ostatnią w grupie Etiopią. Wyspy Zielonego Przylądka w meczu z Kamerunem mają trudniejsze zadanie, choć gospodarze turnieju mają już zapewniony awans.

Mistrz za burtą?

Najciekawsza sytuacja jest w grupie E, gdzie grupę zamyka… obecny mistrz Pucharu Narodów Afryki, czyli Algieria, z zaledwie punktem w tabeli. A wszystko za sprawą sensacyjnej porażki 0:1 z Gwineą Równikową. Gola strzelił Esteban Obiang, grający na co dzień… w czwartej lidze hiszpańskiej. Gwinea Równikowa przerwała tym samym serię aż 35 meczów bez porażki Algierii, która była bliska wyrównania rekordu Włochów (37 spotkań).

Wilfried Zaha, Wybrzeże Kości Słoniowej

W grupie E prowadzi Wybrzeże Kości Słoniowej (4 punkty), przed Gwineą Równikową (3), Sierra Leone (2) i właśnie Algierią (1). Algieria o pozostanie w turnieju walczyć będzie w czwartek. O 17.00 Sierra Leone zagra z Gwineą Równikową, a Wybrzeże Kości Słoniowej z Algierią. Transmisja na żywo na platformie Viaplay.

Gambia zaskakuje

A w czwartek o 20.00 czarny koń turnieju Gambia może przypieczętować niespodziewany awans. Na razie z czterema punktami prowadzi w grupie F, przed Mali (4) i Tunezją (3). Zadecydował o tym remis 1:1 z Mali, wywalczony po rzucie karnym w samej końcówce. To i wszystkie pozostałe spotkania Pucharu Narodów Afryki można oglądać na żywo na platformie streamingowej Viaplay, w tym większość z polskim komentarzem.

Puchar Narodów Afryki 2022 – transmisje na żywo na platformie Viaplay
(17-20 stycznia) – 3. kolejka:

PONIEDZIAŁEK, 17 stycznia:

17:00 Burkina Faso – Etiopia (grupa A), komentuje Mariusz Hawryszczuk

17:00 Wyspy Zielonego Przylądka – Kamerun (grupa A), komentują Szymon Ratajczak i Marcin Kupczak

WTOREK, 18 stycznia:

17:00 Malawi – Senegal (grupa B), komentuje Piotr Domagała

17:00 Zimbabwe – Gwinea (grupa B), komentuje Tomasz Górski

20:00 Gabon -Maroko (grupa C), komentują Marcin Borzęcki i Radosław Przybysz

20:00 GhanaKomory (grupa C), komentuje Mateusz Juza

ŚRODA, 19 stycznia:

20:00 Gwinea Bissau – Nigeria (grupa D), komentuje Mariusz Hawryszczuk

20:00 Egipt – Sudan (grupa D), komentuje Dawid Król

CZWARTEK, 20 stycznia:

17:00 Sierra Leone – Gwinea Równikowa (grupa E), komentuje Dawid Szymczak

17:00 Wybrzeże Kości Słoniowej – Algieria (grupa E), komentują Piotr Domagała i Radosław Przybysz

20:00 Gambia – Tunezja (grupa F), komentuje Szymon Ratajczak

20:00 Mali – Mauretania (grupa F), komentuje Kamil Kania

***

Fot. Scanpix/Viaplay

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.