Puchar Narodów Afryki: Trzy potęgi i kopciuszek walczą o finał

Trzy afrykańskie potęgi i czarny koń turnieju – Burkina Faso. W środę i czwartek czas na półfinały Pucharu Narodów Afryki. W środę o 20.00 rewelacja turnieju Burkina Faso, po wyeliminowaniu Tunezji zagra z finalistą poprzedniej edycji, czyli Senegalem. Z kolei w czwartek o 20.00 gospodarze rozgrywek Kamerun zmierzą się z Egiptem z gwiazdą Liverpool FC Mohamedem Salahem. Oba te spotkania można oglądać na żywo z polskim komentarzem na platformie streamingowej Viaplay.

  • W środę i czwartek o 20.00 odbędą się dwa półfinałowe mecze Pucharu Narodów Afryki: Burkina Faso – Senegal i Kamerun – Egipt
  • Rewelacją turnieju jest Burkina Faso, które w drodze do półfinału wyeliminowało faworyzowaną Tunezję
  • Wszystkie mecze Pucharu Narodów Afryki w Polsce transmituje platforma streamingowa Viaplay

Senegal to finalista poprzedniej edycji Pucharu Narodów Afryki. W ćwierćfinale zatrzymał sensacyjnie przebijającą się przez kolejne fazy turnieju Gwineę Równikową, wygrywając 3:1. Teraz Senegalczycy, 20. drużyna światowego rankingu FIFA, zagrają z 60. na świecie Burkina Faso.

Burkina Faso czarnym koniem turnieju?

To rewelacja i czarny koń tej edycji. W drodze do półfinału Burkina Faso 1:0 pokonało faworyzowaną Tunezję. Gola strzelił Dango Ouattara, który jednak przeciwko Senegalowi nie zagra, bo później został ukarany czerwoną kartką. Mecz Burkina Faso – Senegal w środę o 20.00 na Viaplay.pl

Mohamed Salah (po lewej)

A w czwartkowy wieczór dojdzie do powtórki finału z 2017 roku, gdy Kamerun 2:1 wygrał z Egiptem w turnieju w Gabonie. Teraz Kameruńczycy są gospodarzami rozgrywek i jednymi z faworytów do tytułu. W rankingu FIFA Egipt jest 45., Kamerun 50. Egipcjanie sięgali po Puchar Narodów Afryki siedmiokrotnie, ale poprzednio ponad 10 lat temu, w 2010 roku.

Salah błyszczy na kameruńskich boiskach

Gwiazda reprezentacji Egiptu i Liverpool FC Mohamed Salah w ćwierćfinale błyszczał w wygranym 2:1 po dogrywce meczu z Maroko, zdobywając bramkę i notując asystę przy decydującym golu Mahmouda Trezegueta. Z kolei Kamerun 2:0 pokonał Gambię, a dwie bramki zdobył Karl Toko Ekambi, napastnik Olympique Lyon. Starcie afrykańskich potęg Kamerun – Egipt już w czwartek o 20.00, transmisja z polskim komentarzem na platformie Viaplay.

Andre Onana, bramkarz reprezentacji Kamerunu

W środę od 19.30 platforma streamingowa Viaplay przygotowała specjalne studio Pucharu Narodów Afryki, z udziałem Justyny Kostyry, Michała Zachodnego, Michała Borkowskiego i Macieja Nędzi. Finał Pucharu Narodów Afryki odbędzie się w niedzielę o 20.00. Wcześniej, o 17.00, przegrani z półfinałów zagrają o trzecie miejsce. Decydujące spotkania również będzie można na żywo z polskim komentarzem oglądać w Viaplay.

Puchar Narodów Afryki 2022 – transmisje na żywo na platformie Viaplay
(2-3 lutego) – 1/2 finału:

ŚRODA, 2 lutego:

20:00 Burkina Faso – Senegal, komentują Mariusz Hawryszczuk i Maciej Nędzi

CZWARTEK, 3 lutego:

20:00 Kamerun – Egipt, komentują Marcin Borzęcki i Marcin Kupczak

fot. Scanpix/Viaplay

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.