Rafał Boguski o konflikcie z Peterem Hyballą: „Jeśli ktoś przychodzi do jakiegokolwiek klubu, to powinien szanować panujące w nim zasady”

Rafał Boguski, ikona krakowskiej Wisły, odchodzi z klubu. Zawodnik w wywiadzie dla „Gazety Krakowskiej” skomentował m.in. konflikt z trenerem Peterem Hyballą.

W ostatnim spotkaniu Wisły Kraków, Kuba Błaszczykowski po strzeleniu gola podbiegł do ławki rezerwowych ignorując trenera. Były reprezentant Polski wraz z odchodzącym z klubu Rafałem Boguskim rzucili się w ramiona Kazimierza Kmiecika, którego Hyballa chciał się pozbyć ze sztabu szkoleniowego.

 Jestem zdania, że jeśli ktoś przychodzi do jakiegokolwiek klubu, to powinien szanować panujące w nim zasady, również ludzi, którzy przez lata tworzyli jego historię. Wydaje mi się, że to duży pozytyw, że w Wiśle takie właśnie obyczaje panują – powiedział Boguski.

Zawodnik poparł również Jeana Carlosa, który w jednym z wywiadów stwierdził, że Hyballa odsunął go od składu z powodów osobistych.

Moim zdaniem Carlos powiedział prawdę. Wszyscy wiedzą, że trener Hyballa chciał się pozbyć trenera Kmiecika ze sztabu, nie jest to żadną tajemnicą. A co do Carlosa, jego dyspozycji na treningach, to mogę powiedzieć, że na ten moment to jeden z najlepszych zawodników w zespole. Ma zatem prawo mieć takie poczucie, że o tym, że nie gra, decydują względy osobiste – podkreślił Rafał Boguski.

36-latek odniósł się też do zarzutów jakoby drużyna grała słabo, aby zwolnić trenera. Twierdzą tak niektórzy dziennikarze i spore grono kibiców.

To jest taka bzdura, że nawet trudno mi to komentować. Nigdy nie spotkałem się w Wiśle z sytuacją, żeby ktoś specjalnie grał słabo, przegrywał mecze, żeby pozbyć się jakiegoś trenera. Takie idiotyzmy słyszałem już o czasach Dana Petrescu, że wtedy drużyna grała przeciwko niemu. A może czasami trzeba dopuścić do świadomości takie myślenie, że są momenty, gdy środki stosowane przez jednego czy drugiego trenera nie przynoszą takiego efektu, że zawodnicy grają na sto procent swoich możliwości, choć tego chcą – podsumował.

Rafał Boguski rozegrał 375 meczów w barwach Wisły Kraków.

Źródło: Gazeta Krakowska

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.