Rafał Gikiewicz ujawnił szczegóły dramatycznych wydarzeń. „Tutaj nawet nie chodzi o to, kto kogo uderzył”

Rafał Gikiewicz z bliska obserwował wydarzenia w meczu Ankaragucu z Rizesporem, po którym prezes gospodarzy uderzył w twarz arbitra. Polski golkiper w rozmowie z „Kanałem Sportowym” zdradził szczegóły skandalu.

Ankaragucu zremisowało 1:1 z Rizesporem w meczu 15. kolejki Super Lig. Prezes klubu ze stolicy Turcji Faruk Koca po końcowym gwizdku wbiegł na boisko, a następnie uderzył w twarz sędziego Halila Umuta Melera. 59-latek został już aresztowany.

Zawodnikiem Ankaragucu jest Rafał Gikiewicz, który w tym spotkaniu siedział na ławce rezerwowych. 36-letni bramkarz jest zdziwiony zachowaniem prezesa klubu. Były golkiper Augsburga udzielił wypowiedzi na ten temat w programie “KS Poranek” na antenie „Kanału Sportowego”.

– Tutaj nawet nie chodzi o to, kto kogo uderzył. Ja w ostatnich meczach siedziałem na ławce i obserwowałem to, jak sztab szkoleniowy, masażyści i doktorzy reagują na każdą decyzję sędziego. To jest nienawiść między sędziami, a zawodnikami, ludźmi z klubu, mediami. Nawet na konferencjach prasowych się ich obraża, co w Europie nie ma prawa bytu – przyznał Gikiewicz.

– Wydaje mi się, że oni będą chcieli zmian, aby być bardziej chronieni. W 15. minucie sędzia nie uznał nam bramki. Stadion go wyzywa, buczy. Jeśli zawodnik dostaje piłką w rękę i w tej akcji pada bramka, to sędzia musi to cofnąć – dodał.

– Wszystko działo się przy ławce rezerwowych, ja od razu powiedziałem, że to będzie cofnięte. Wszyscy się cieszą, z głośników jest puszczona „Viva La Vida”, a było oczywiste, że tej bramki nie będzie. Oni mają do niego pretensje, że ten mecz kończy się wynikiem 1:1, bo sędzia nie uznał tej bramki. Nie mógł uznać, bo takie są przepisy na całym świecie – podkreślił.

– Nawet nie wiem, czemu coś takiego miało miejsce. Straciliśmy bramkę w ostatniej sekundzie, ale ten sędzia wcale nie sędziował źle. Ja bym w ogóle nie winił go za to, że straciliśmy punkty – zakończył Gikiewicz.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.