Ratajski wkracza do akcji w MŚ w darcie

Już w piątek do akcji w mistrzostwach świata w darcie wkracza najlepszy z Polaków, Krzysztof Ratajski, który nie ukrywa swoich wysokich aspiracji. Przyznaje, że jego celem jest walka o najwyższe lokaty.

PDC World Darts Championship 2024

15 grudnia – 3 stycznia

Trwają 31. Mistrzostwa Świata w darcie federacji PDC. W grupie 96 graczy, którzy zakwalifikowali się do udziału w zawodach, po raz pierwszy w historii znalazło się aż trzech Polaków. W prestiżowym turnieju 2024 PDC World Darts Championship nadal udział biorą Krzysztof Ratajski i Radosław Szagański.

Najwyżej klasyfikowany Polak, Krzysztof Ratajski zajmuje 24. miejsce w rankingu PDC Order of Merit, w związku z czym jest jednym z 32 graczy z przywilejem rozpoczęcia rywalizacji od drugiej rundy. ‘Polski Orzeł’ zawalczy z Anglikiem Jamie Hughesem w piątek (22.12) podczas sesji popołudniowej. Ratajski startuje w najważniejszej imprezie sezonu po raz siódmy, a jego największym dotychczasowym sukcesem było dotarcie do ćwierćfinału MŚ PDC w 2021 roku, przed rokiem zakończył zmagania na trzeciej rundzie.

Podczas wczorajszego  spotkania wiele emocji polskim widzom zapewnił tegoroczny debiutant PDC World Darts Championship, Radosław Szagański, który zwyciężył z najlepszym fińskim zawodnikiem Marko Kantele 3:2. Szagański uzyskał w przeszłości tytuły mistrza Poznań Open i mistrza Polski. W 2023 roku wygrał również jednodniowy turniej Players Championship 27 pokonując w finale Anglika Connora Scutta. Został tym samym drugim Polakiem w historii, który zwyciężył w turnieju rangi PDC. Rywalizacja 2024 PDC World Darts Championship potrwa do 3 stycznia, a transmisje ze wszystkich pojedynków można oglądać wyłącznie w Viaplay.