Reprezentant Bułgarii wzmocnił zespół beniaminka Ekstraklasy. Ostatnio grał w Belgii

Dimitar Velkovski został zawodnikiem Miedzi Legnica. 28-letni reprezentant Bułgarii przechodzi do tego klubu na zasadzie transferu definitywnego z belgijskiego Cercle Brügge. W drużynie z Legnicy wzmocni konkurencję na pozycji lewego wahadłowego. 

Velkovski w rodzimej lidze występował w utytułowanych klubach – Lokomotivie Sofia, Lokomotivie Płowdiw oraz Slavii Sofia. Z ostatniego z wymienionych zespołów trafił do belgijskiego Cercle Brügge, który według portalu Transfermarkt, zapłacił na niego 250 tys. euro. Piłkarz rozegrał 122 mecze w bułgarskiej elicie, w których zdobył 4 gole i zanotował 14 asyst. Do tego dołożył 44 występy w najwyższej klasie rozgrywkowej Belgii, w której zaliczył 5 asyst. Poza 15 spotkaniami w krajowych pucharach, okraszonymi 2 golami i 2 asystami, rozegrał 4 mecze w kwalifikacjach Ligi Europy. Po raz ostatni wystąpił w styczniowym ligowym pojedynku z KVC Westerlo. 

W pierwszej reprezentacji Velkovski debiutował 11 października 2020 roku w meczu Ligi Narodów z Finlandią i od tego czasu rozegrał 9 spotkań w kadrze Bułgarii, po raz ostatni występując w listopadowym meczu z Luksemburgiem. Piłkarz pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał z Miedzią kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku.

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.