RMF FM: Rząd rozważa ponowne zamknięcie części infrastruktury sportowej

RMF FM informuje, że rząd planuje powrót niektórych zakazów, które prawdopodobnie dotkną także sport.

RMF FM oraz portal Money.pl zgodnym chórem informują, że Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego prowadzi rozmowy na temat powrotu niektórych zakazów i obostrzeń. Według Krzysztofa Berendy, dziennikarza RMF FM, mogą one dotyczyć również sportu amatorskiego.

Rozważane jest przede wszystkim zamknięcie stoków narciarskich. Do tego być może ponowne zamknięcie części infrastruktury sportowej – informuje Berenda.

Jeśli chodzi o ponowne zamknięcie stoków, rząd i doradcy twierdzą, że permanentnie łamane są zasady reżimu sanitarnego.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co kryje się pod stwierdzeniem „zamknięcie części infrastruktury sportowej”. W przypadku, gdyby zamknięto po raz kolejny boiska dla futbolu amatorskiego, jak było przed 12 lutego, start rundy wiosennej niższych szczebli rozgrywkowych zostałby przełożony. Większość lig startuje w drugiej połowie następnego miesiąc. Są też takie, które pierwsze mecze mają zaplanowane już na 6-7 marca.

Według doniesień wspomnianych wyżej źródeł, rząd może zdecydować się na przywrócenie obostrzeń właśnie od sportu amatorskiego, gdyż jest on jedną z tych dziedzin, które w najmniejszym stopniu wpłyną negatywnie na gospodarkę.

Pozostaje mieć nadzieję, że doniesienia RMF FM i Money.pl pozostaną tylko w sferze spekulacji.

Źródło: RMF FM, Money.pl

******

Czytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.