Sparing Wisły Kraków ustawiony przez sędziów? Klub zareagował na komedię, do której doszło podczas meczu

Wisła Kraków przegrała w piątek sparingowe spotkanie z LASK Linz. Biała Gwiazda prowadziła 1:0 z Austriakami, ale ostatecznie poniosła porażkę 1:3. Mateusz Miga z TVP Sport przekazał, że mecz był najprawdopodobniej ustawiony przez sędziów. 

Wisła prowadziła do przerwy 1:0. Po I połowie sparingu Mateusz Miga napisał na Twitterze, że na wynik tego spotkania postawiono podejrzanie dużo zakładów na azjatyckim rynku bukmacherskim. Większość graczy obstawiało, że padną cztery bramki w całym meczu. 

 Bukmacherscy gracze podczas przerwy zaczęli stawiać duże pieniądze na to, że w meczu padną minimum cztery bramki. Kursy w Azji na kurs „over 3,5” zaczęły drastycznie spadać.

– Zaraz po przerwie padła bramka na 1:1, a suma stawek rosła. Około 70 minuty meczu na kurs „over 3,5” gracze postawili już 45 tysięcy euro. To niespotykane liczby przy tego typu sparingach. Zazwyczaj są na nie stawiane znacznie niższe kwoty – pisze Miga.

– To co robi ten sędzia to żart – denerwował się w kierownik drużyny Jarosław Krzoska. – Co możemy zrobić? Zejść z tego boiska? Nikt nie wie nawet, o co chodzi z tym karnym – mówił ktoś inny z obozu wiślaków.

Po golu z jedenastki trener Radosław Sobolewski wezwał do siebie piłkarzy, którzy rozważali zejście z murawy.

– Dostrzegając szereg skandalicznych decyzji sędziowskich w meczu Wisły Kraków z LASK Linz, trener Radosław Sobolewski przerwał mecz, zebrał drużynę na murawie po podyktowanym rzucie karnym dla rywala i poprosił o dokończenie jednostki treningowej, a także o zapanowanie nad nerwami. Przeciwnicy także optowali za takim rozwiązaniem. Ufamy, że międzynarodowe instytucje nadzorujące prace arbitrów przyjrzą się temu spotkaniu. Klub przekazał organizatorowi obozu swoje stanowisko w tej sprawie – czytamy w oficjalnym komunikacie Wisły.

Mecze sparingowe w Turcji są ustawiane przez sędziów na zlecenie zorganizowanych grup przestępczych z Azji. Proceder ten trwa od wielu lat. Mimo, iż dziennikarze, przedstawiciele klubów czy postronni obserwatorzy „wyłapują” tego rodzaju zdarzenia, nikt nie jest w stanie zatrzymać machiny. Co chwilę, podczas zimowych sparingów w Turcji czy na Cyprze, otrzymujemy podobne informacje.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.