fbpx

Sparta Janowiec Wielkopolski: Teraz wracamy na boisko w nowej rzeczywistości

W niedzielę 17 maja odbyło się spotkanie trenerskie, gdzie został ustalony plan zajęć treningowych wszystkich drużyn Sparty Janowiec Wielkopolski.

Powoli budzą się boiska po przymusowej kwarantannie i przerwie w treningach. Do zajęć wracają też kluby z Niższych Lig.  Trenerzy wszystkich grup wiekowych B-klasowej Sparta Janowiec Wielkopolski opracowali szczegółowy harmonogram powrotu do zajęć.

Szkoleniowcy zdecydowali, że zajęcia będą trwały 75 minut, a między zajęciami będzie obowiązywała 15-minutowa przerwa. W pierwszym tygodniu wszystkie drużyny będą trenowały na boisku treningowym Stadionu Miejskiego – informuje klub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cezary Danke, trener grup juniorów młodszych i starszych Sparty, specjalnie dla Galaktycznego udzielił krótkiej wypowiedzi.

– Od 18 maja mamy możliwość wznowienia zajęć treningowych. Przerwaliśmy trenowanie 11 marca, dość nagle, ale wiadomo, wtedy sytuacja tego wymagała. Zawodnicy mimo, że musieli przebywać w domach, mieli zalecenia do treningu indywidualnego. Niektórzy nawet przesyłali mi wiadomości z informacją o odbytym treningu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej drużynie znajdą się „leniuszki”, którzy przez ten okres bardziej regenerowali organizm niż podtrzymywali formę. To zrozumiałe – podkreśla szkoleniowiec.

– Teraz wracamy na boisko w nowej rzeczywistości, musimy zacząć wszystko od nowa. Pierwsze tygodnie będą wprowadzające zawodników w obciążenia, a jeśli będziemy mogli już w dłuższej perspektywie trenować, uwzględniając wszystkie zalecenia, będziemy zwiększali obciążenia treningowe. Stary sezon już zakończony, nowy ruszy w sierpniu/wrześniu więc mamy dużo czasu na przygotowanie się do występów – podsumowuje Cezary Danke.

Przypomnę, że zespół Sparty Janowiec Wielkopolski w zakończonych rozgrywkach czwartej grupy bydgoskiej B-klasy zajął siódme miejsce z dorobkiem dwunastu punktów.

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

1 komentarz na temat “Sparta Janowiec Wielkopolski: Teraz wracamy na boisko w nowej rzeczywistości”

Komentarze są zamknięte.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.