fbpx

Stowarzyszenie PASS. Podnieśmy jakość WF-u w klasach 1-3 – podpisz petycję do Rządu RP!

Stowarzyszenie Akademii i Trenerów Piłkarskich PASS zaprasza do wsparcia petycji do Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, która ma na celu podniesienie poziomu lekcji wychowania fizycznego w klasach 1-3.

Postulaty Stowarzyszenia PASS:

1. Zapewnienie prowadzenia minimum dwóch z trzech godzin wychowania fizycznego tygodniowo przez wykwalifikowanego nauczyciela wychowania fizycznego w klasach 1-3.
2. Stworzenie systemu szkolenia dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, zainteresowanych rozwojem kompetencji w obszarze wychowania fizycznego, we współpracy z Akademiami Wychowania Fizycznego.
3. Realizacja społecznej kampanii edukacyjnej, promującej aktywność fizyczną i jej znaczenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego społeczeństwa – wywołanie ogólnopolskiej dyskusji o potrzebie dbania o sprawność fizyczną.
4. Powołanie interdyscyplinarnej grupy roboczej, składającej się z ekspertów z takich obszarów jak sport, psychologia, medycyna, edukacja, którzy opracują program rozwoju sportu w Polsce, zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem sportu powszechnego i amatorskiego, a także którzy będą w stanie ją wdrożyć i monitorować efekty.

Jak pokazują liczne badania, polskie społeczeństwo jest jednym z najmniej wysportowanych w Europie – Polacy coraz rzadziej podejmują aktywność fizyczną, co skutkuje problemami zdrowotnymi i coraz powszechniejszymi chorobami cywilizacyjnymi nawet u najmłodszych.

Bardzo słaby stan aktywności fizycznej potwierdza również praktyka – trenerzy coraz częściej sygnalizują, że dzieci zaczynające swoją przygodę ze sportem są zdecydowanie mniej sprawne niż ich starsi rówieśnicy, a regres zauważalny jest praktycznie z roku na rok!

Podpisz petycję klikając tutaj

lub korzystając z linku:

https://www.petycjeonline.com/podniesienie_poziomu_nauczania_wychowania_fizycznego_w_polsce#form

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.