Szybki awans arbitra z III ligi do ekstraklasy. „Bardzo ładnie biega, no i jest przystojny”

Maciej Wąsowski, dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, przyjrzał się zastanawiąjąco szybkiej karierze sędziego Wojciech Mycia. Arbiter w ciągu kilku miesięcy z III ligi trafił do ekstraklasy.

W sezonie 2016/17 w tajemniczy sposób zrobił awans z III ligi (IV poziom rozgrywkowy) przez II i I ligę do ekstraklasy. W międzyczasie dostał do prowadzenia również półfinał Pucharu Polski. Od sezonu 2018/19 jest już dość często wystawiany w obsadzie sędziowskiej w meczach najwyższej klasy rozgrywkowej. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że w miarę regularnie popełnia błędy, wypaczające wyniki meczów – pisze Wąsowski.

– Podczas jednego z posiedzeń zarządu PZPN przewodniczący Kolegium Sędziów Zbigniew Przesmycki został zapytany o tak szybką ścieżkę awansu 31-letniego arbitra i powiedział m.in., że Myć jest… przystojny – dodaje dziennikarz.

Być może sędzia Myć jest niezwykle utalentowany. Na razie jednak skrzętnie to ukrywa. Jego promowanie było i jest niesprawiedliwe w stosunku do innych arbitrów, którzy przez lata budują swoją pozycję żmudnie wspinając się po ligowych szczeblach. W przypadkach wielu z nich jeden błąd czy jedna wpadka sprawiają, że cały rok przesędziowanych meczów idzie na marne, bo przez to nie mogą awansować ligę wyżej. Myć błędy popełniał i popełnia, ale nie są wyciągane z nich żadne konsekwencje – czytamy w dalszej części artykułu.

Nie może być przecież tak, że o tym czy ktoś może sędziować spotkania ekstraklasy będzie decydować sama wysportowana sylwetka, styl biegania czy opinia kogoś, że dany sędzia jest przystojny. Sędziowanie nie jest wyborami mistera czy programem Top Model. Tu zawsze powinno liczyć się podejście merytoryczne (znajomość przepisów i ich umiejętne stosowanie) oraz przygotowanie fizyczne – podsumowuje Maciej Wąsowski.

Żródło: Przegląd Sportowy

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.