Tomasz Hajto: Polskie kluby są w stanie płacić zagranicznym zawodnikom 30-40 tysięcy euro miesiecznie

We wczorajszym odcinku programu „Cafe Futbol” odbyła się rozmowa m.in. na temat rosnącej liczby obcokrajowców w polskich klubach i transferów czołowych Polaków do lig zagranicznych.

Jak zwykle w programie „Cafe Futbol” bardzo wiele do powiedzenia miał Tomasz Hajto.

My byliśmy dwudziestą ligą pod względem wpływów telewizyjnych w Europie. Finansowo sytuacja wygląda w taki sposób, że Lech Poznań lub Cracovia ściąga napastnika z Niemiec i jest w stanie płacić mu 30-40 tysięcy euro netto, co sprawia, że opłaca mu się przyjść z Niemiec do Polski, a ty uważasz, że polskie kluby nie są w stanie zatrzymać Modera i dać mu 30-40 tysięcy euro miesięcznie, żeby dalej grał – powiedział „Gianni”.

Ale problemem nie jest to, że nie jesteśmy w stanie piłkarza utrzymać. Nie jesteśmy w stanie jako klub go nie sprzedać, bo utrzymać piłkarza jesteśmy w stanie. Widzimy to po Legii, która jest w stanie płacić po 40 czy nawet 50 tysięcy euro netto miesięcznie. Czyli jesteśmy w stanie zagwarantować pensję piłkarzowi. My nie jesteśmy w stanie go utrzymać pod względem sumy odstępnego – dodał Hajto.

W Polsce zrobiła się koniunktura na młodych piłkarzy, żeby spełnić wymóg przepisu o młodzieżowcu. To przyspiesza ich skok do ekstraklasy, podczas gdy niejednokrotnie ci piłkarze jeszcze nie są do końca gotowi, żeby cały sezon tyrać z seniorami – podkreślił.

Źródło: Cafe Futbol

***

Przeczytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.