fbpx

Trzech zawodników odchodzi z Arki Gdynia

Bramkarz Michał Molenda oraz ofensywni gracze: Omran Haydary i Mateusz Żebrowski opuszczają Arkę Gdynia.

Kontrakty tych zawodników ważne są do końca czerwca 2023 roku. W ich przypadku klub podjął decyzję o nieprzedłużaniu umów.

MICHAŁ MOLENDA

Molenda urodził się w 2001 roku w Gdańsku, piłkarską przygodę zaczynał od Olivii Gdańsk. Jako 13-latek trafił do SI Arki Gdynia, a po czterech latach do zespołu rezerw.

Do pierwszej drużyny został włączony w sezonie 2018/19, lecz występował jeszcze głównie w zespole Centralnej Ligi Juniorów. W rozgrywkach 2019/20 oraz 2021/22 był wypożyczany, kolejno: do Raduni Steżyca i KKS-u Kalisz.

W pierwszym zespole Arki zadebiutował po powrocie – w obecnym sezonie. Rozegrał 120 minut w meczu 1 rundy Fortuna Pucharu Polski z Górnikiem Łęczna.

OMRAN HAYDARY 

25-letni Haydary w Arce spędził rok. Był wypożyczony z Lechii Gdańsk. Rozegrał w sumie 30 spotkań (29 ligowych i jedno w Fortuna Pucharze Polski). 

W tym czasie zdobył dziewięć goli i zapisał cztery asysty. Całą zdobycz bramkową i niemal wszystkie asysty zanotował w rundzie jesiennej. Wiosną zapisał jedną asystę.

MATEUSZ ŻEBROWSKI

Blisko 28-letni Żebrowski kontrakt z Arką podpisał w sierpniu 2020 roku. W żółto-niebieskich barwach rozegrał w sumie 82 mecze, w których zdobył 13 goli i zapisał 10 asyst.

Łącznie na zapleczu Ekstraklasy rozegrał 112 meczów (14 goli, 8 asyst). 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.