Uderzył sędziego i w piłkę kilka lat nie pogra. Bramkarz klubu ze świętokrzyskiej okręgówki zawieszony

Komisja Dyscyplinarna Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej na czwartkowym posiedzeniu zajęła się sprawą bramkarza Grodu Ćmińsk Alexa Szrama. W czasie meczu klasy okręgowej z Victorią 2015 Skalbmierz uderzył on sędziego.

Do skandalu doszło w minioną niedzielę podczas meczu świętokrzyskiej klasy okręgowej Victoria 2015 Skalbmierz – Gród Ćmińsk. W 89 minucie, przy stanie 1:1, sędzia Radosław Jachowski podyktował rzut karny dla gospodarzy. Wówczas do arbitra podbiegł bramkarz Grodu Alex Szram, który nie mógł się pogodzić się z jego decyzją.

– Po podyktowaniu rzutu karnego bramkarz Grodu odepchnął mnie. Pokazałem mu czerwoną kartkę, ale to go nie uspokoiło. Doszło do zamieszania i wtedy uderzył mnie pięścią w twarz. Przerwałem spotkanie w 90 minucie przy stanie 1:1 – powiedział Radosław Jachowski, sędzia główny spotkania, cytowany przez serwis „echodnia.eu”.

Wspomniany portal uzyskał też wypowiedź antybohatera tych wydarzeń, czyli bramkarza Grodu Ćmińsk. Piszę „antybohatera”, ale na usta cisną mi się inne słowa, aby określić patologiczne zachowanie tego pana.

– Przyznaję, że nigdy wcześniej nie miałem okazji spotkać się z sędzią o tak niskim poziomie profesjonalizmu. Jestem świadomy, że moje zachowanie podczas dzisiejszego meczu nie było właściwe. Niemniej jednak decyzja sędziego o podyktowaniu karnego jest co najmniej kontrowersyjna. Sędzia podejmował swoje decyzje z długim opóźnieniem, co wywoływało zdziwienie w całej drużynie – stwierdził Alex Szram.

Idąc tokiem myślenia tego jegomościa, można obić gębę każdemu, kto źle wykonuje swoje obowiązki. Proste. Czego nie rozumiecie? Zdaje się mówić „pan sportowiec z okręgówki”.

Teraz za swój czyn odpokutuje. Został bowiem zawieszony na cztery lata przez Komisję Dyscyplinarną Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, która podjęła taką decyzją podczas posiedzenia w miniony czwartek. Zawieszenie ma rygor natychmiastowej wykonalności. Alex Szram ma jeszcze prawo odwołania się do Związkowej Komisji Odwoławczej Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Moim zdaniem kara jest zbyt łagodna i bandyta boiskowy powinien otrzymać dożywotnią dyskwalifikację.