Widmo upadku zagląda w oczy klubowi z kujawsko-pomorskiej okręgówki. Czy to koniec Ziemowita Osięciny?

Po decyzji włodarzy gminy, w wyniku której obcięty o połowę został dostępny budżet na potrzeby sportu, klub Ziemowit Osięciny znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.

Jak informuje klub za pośrednictwem strony internetowej, władze gminy postawiły działaczy Ziemowita przed faktem dokonanym. Nie przeprowadzono żadnych rozmów z zarządzającymi klubem, pozbawiając ich możliwości jakichkolwiek negocjacji.

Włodarze (Gminy) swoją decyzję argumentują kryzysem i koniecznością głębokich cięć budżetowych. Taki poziom planowanego na ten rok dofinansowania praktycznie eliminuje możliwości prowadzenia tylu drużyn piłkarskich, ewentualną reaktywację sekcji siatkówki i wymusza likwidację drużyny seniorów – czytamy w komunikacie klubu.

Zespół seniorów Ziemowita po rundzie jesiennej z dorobkiem 13 punktów zajmuje 15. miejsce w tabeli drugiej grupy kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej. Wiosną drużyna miała walczyć o utrzymanie, a władze kluby na spotkaniu z przedstawicielami gminy, miały przedstawić wizję rozbudowy klubu. Z pewnością nie spodziewano się, że Ziemowit otrzyma nokautujący cios, którego konsekwencją może być koniec sportu w Osięcinach.

W dniu 20.01 zarząd GKS Ziemowit Osięciny w wyniku głosowania podjął decyzję o podaniu się do dymisji. W najbliższych dniach zostanie zwołane walne zebranie członków klubu, które zdecyduje o dalszych losach klubu w tych nowych i trudnych okolicznościach. Będziemy na bieżąco informować o rozwoju wypadków – oświadczył Adam Guźlewski, prezes Ziemowita.

Bardzo dobitne są ostatnie zdania oświadczenia klubu z Osięcin. .

Czy te smutne wiadomości przesądzą o losie klubu z Osięcin?  Może włodarze pójdą po rozum do głowy i uda się jeszcze interweniować, a co za tym idzie ratować sportową wizytówkę Osięcin. 

Słowa te mogą odnosić się również do sytuacji wielu amatorskich zespołów w naszym kraju. Do portalu GF docierają coraz bardziej hobiowe wieści, o których już wkrótce.

Foto: GKS Ziemowit Osięciny

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.