Wieczystej Kraków wyrósł rywal w walce o awans do 3 ligi

Wieczysta Kraków mknie po kolejny awans, ale w obecnym sezonie tuż pod nosem zespołu Franciszka Smudy gra drużyna, która w IV lidze radzi sobie jeszcze lepiej!

Wieczysta Kraków, której właściciel Wojciech Kwiecień nie ukrywa mocarstwowych planów, przewodzi w tabeli zachodniej grupy małopolskiej 4 ligi. Jesienią drużyna wygrała 15 spotkań, zremisowała dwa (bramki 67-6) i jest na pierwszym miejscu w tabeli z 11 punktami przewagi nad Wiślanymi Jaśkowice.

Inny scenariusz niż zajęcie pierwszego miejsca w tabeli przez krakowski dream team nie wchodzi w rachubę. Jednak wygranie grupy zachodniej IV ligi nie oznacza, że drużyna Franciszka Smudy awansuje bezpośrednio na wyższy szczebel rozgrywek. Trzeba jeszcze wygrać baraż z najlepszą drużyną z grupy wschodniej. I tu może pojawić się problem.

Liderami wschodniej grupy są bowiem rezerwy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, które zanotowały komplet (18) zwycięstw (bramki 79-10) i nad drugim Lubaniem Maniowy mają 17 punktów przewagi. 

– Pewnie, że ten baraż jest niesprawiedliwy, bo zasuwasz cały sezon, a później o awansie decyduje tylko dwumecz. Ale nie boimy się, szczególnie że Nieciecza na pewno nie wystawi najmocniejszego składu – mówią w Wieczystej.

Jedna z uchwał PZPN jasno precyzuje jaki zawodnik może wystąpić w rezerwach swego klubu po zakończeniu rozgrywek klasy wyższej.

„Po zakończeniu rozgrywek klasy wyższej, zawodnik może uczestniczyć w meczach z udziałem drużyny klasy niższej (mistrzowskich lub pucharowych), o ile w danym sezonie rozgrywkowym wystąpił w więcej niż 50% rozegranych oficjalnych meczów z udziałem drużyny niższej klasy (mistrzowskich lub pucharowych)”.

To oznacza, że w barażu z Wieczystą, w drugim zespole Bruk-Betu nie będą mogli wystąpić zawodnicy na co dzień grający w Ekstraklasie.

Mecze decydujące o awansie do III ligi zaplanowano na drugą połowę czerwca. Będzie to ostatni baraż w IV lidze małopolskiej, ponieważ od przyszłego sezonu grupy wschodnia i zachodnia zostaną połączone i wtedy bezpośredni awans uzyska pierwsza drużyna w tabeli.

Źródło: własne, Interia

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.