„Władze Małopolskiego ZPN na siłę budują ład w niższych ligach kierując się tylko uznaniowością”

Trzecioligowa Unia Tarnów zgłosiła do rozgrywek sezonu 2021/202 zespół rezerw. Władze klubu zwróciły się z prośbą do Małopolskiego Związku Piłki Nożnej o dołączenie drugiej drużyny do klasy okręgowej.

Tematem zajął się facebookowy profil „Od B-klasy do Ekstraklasy – Małopolska”. Serwis uzyskał informacje, które potwierdzają wcześniejsze doniesienia o tym, że MZPN pozytywnie rozpatrzy prośbę „Jaskółek”. Jak to się ma do zapisów regulaminowych?

Nie ma żadnych przesłanek regulaminowych w takim działaniu MZPN. Władze związku w ten sposób na siłę budują ład w niższych ligach kierując się tylko i wyłącznie uznaniowością. Drużynę rezerw dokooptujemy do rozgrywek, tutaj powiększymy ligę (Klasa Okręgowa Tarnów I), zrobimy baraż choć w regulaminie go nie było (Jedność Palenica – Ceramika Muchówka) – mówi prowadzący portal „Od B-klasy do Ekstraklasy – Małopolska”.

Pytanie, gdzie jest w tym wszystkim regulamin rozgrywek i po co go tworzyć, skoro później MZPN wybiórczo go realizuje. I jeszcze załatwiane jest to tuż przed inauguracją rozgrywek, a liga liczyć będzie 17 drużyn – dodaje.

Sprawa rezerw Unii Tarnów jest również komentowana w mediach społecznościowych. Zdania kibiców są podzielone. Oto kilka wpisów Internautów.

Bardzo dobra decyzja MZPN. Najpierw bardzo dobry pomysł na utworzenie silnej 4 ligi, teraz wsparcie dla klubu, który bardzo mocno postawił na szkolenie młodzieży. Brawo nowe władze MZPN.

Dlaczego nie zagrają od B-klasy? Nie za bardzo to rozumiem…

Tylko po jakiego mają grać od B klasy czy nawet A? Przecież wtedy drużyny mają rok w plecy.

I jaki ma cel budowanie nowego terminarza i pauzy w graniu co kolejkę? 

Czekamy na oficjalną decyzję Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

***

Obraz dukha z Pixabay

Czytaj też:

Ciekawostki i newsy z małopolskich boisk znajdziecie na profilu „Od B-klasy do Ekstraklasy – Małopolska„. Link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.