fbpx

Władze Motoru Lublin zareagowały na artykuł Gazety Wyborczej. Oficjalne oświadczenie klubu

Motor Lublin opublikował oficjalne oświadczenie ws. artykułu Gazety Wyborczej.

Władze Motoru Lublin nie przeszły obojętnie wobec artykułu Gazety Wyborczej pt. “Ślepa Furia. Tak kibole Motoru Lublin walczyli o pieniądze i wpływy”.

Lubelski klub opublikował oficjalne oświadczenie w związku z tą sprawą. Władze Motoru napomniały również kibiców, aby przestali wywieszać transparenty odnoszące się do pseudokibiców innych drużyn. Chodziło o sytuację, jaka miała miejsce w spotkaniu przeciwko Górnikowi Łęczna.

Oficjalne oświadczenie Motoru Lublin


W związku z artykułem, który ukazał się 16 listopada br. w Gazecie Wyborczej oraz w serwisie lublin.wyborcza.pl pt. „Ślepa Furia. Tak kibole Motoru Lublin walczyli o pieniądze i wpływy” informujemy, że chociaż Motor Lublin nie jest stroną wydarzeń opisanych w artykule to cała ta sytuacja oraz zachowania części kibiców na meczach Motoru Lublin mają negatywny wpływ na działanie Klubu.

Wyżej wymieniony artykuł, zarówno w wydaniu papierowym, jak i internetowym, zawiera zdjęcie kibiców oraz ich transparentu z meczu Motor Lublin – Górnik Łęczna z dnia 19.08.2023 r. Po tej publikacji jeden z istotnych sponsorów wycofał się z dalszej współpracy, co skutkuje oczywistą stratą finansową.

To bardzo zła wiadomość dla Klubu, dla którego wsparcie sponsorskie jest niezbędne do dalszego funkcjonowania i rozwoju, co powinno leżeć również w interesie jego kibiców. Wywieszanie na trybunach wulgarnych i obraźliwych transparentów niezwiązanych ze sportowym dopingiem prowadzi do strat wizerunkowych oraz finansowych. Informujemy kibiców, którzy dopuszczają się tych nagannych zachowań, że za niezgodne z prawem zachowania na meczu z Wisłą Kraków, Klub zapłacił karę w wysokości 20 tysięcy złotych, a za wydarzenia na meczu z Wisłą Płock Komisja Dyscyplinarna PZPN zamknęła sektory H1, H2 i G3 na trzy mecze. Następne takie zachowania mogą skutkować zamknięciem całego stadionu.

W związku z tym informujemy kibiców, że Klub nie będzie dłużej tolerował takich zachowań.

Od najbliższego meczu za każde naruszenie w formie wulgarnych okrzyków lub transparentów, a także odpalania flar i rzucania rac na boisko cena biletu na sektorach, na których będzie dochodziło do tych karygodnych incydentów będzie podwyższana o 5 złotych na każdy kolejny mecz. Jednocześnie informujemy, że takie zachowania utrzymują negatywny wizerunek Klubu, co w konsekwencji może doprowadzić do wycofania się głównego inwestora z jego dalszego finansowania.

Mamy nadzieję, że kibice włączą się w dbanie i troskę o nienaganny wizerunek Klubu.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.