Wojciech Skarżyński, szkoleniowiec Błękitnych Ołobok: Jestem przekonany, że zespół jest naprawdę dobrze przygotowany do zmagań ligowych

Błękitni Ołobok, lider pierwszej grupy zielonogórskiej A-klasy, 13 marca rozpocznie rywalizację w rundzie wiosennej. Podopieczni Wojciecha Skarżyńskiego są gotowi do rozgrywek i przypięczętowania awansu na wyższy szczebel futbolowej drabinki.

Błękitni Ołobok rundę jesienną zakończyli z kompletem zwycięstw (14) oraz przewagą 10 „oczek” nad drugim w tabeli zespołem Woga Chociule. Zespół prowadzony przez Wojciecha Skarżyńskiego jest jednym z dziesięciu w Polsce na poziomie A-klasy, które wygrały do tej pory wszystkie spotkania w obecnym sezonie.

Drużyna Błękitnych podczas przygotowań do rundy wiosennej rozegrała sześć meczów sparingowych, czterokrotnie zwyciężając i notując dwie porażki.

– Zorza Ochla 0:6

– Ikar Zawada 11:3

– Celuloza Kostrzyn nad Odrą 2:1

– Stal Sulęcin 3:6

– Drzonkowianka Racula 7:0

– Toroma Torzym 6:1

Jako ciekawostkę dodam, że w spotkaniu z Drzonkowianką prezes Błękitnych Robert Brejdak zdobył bramkę i zaliczył cztery asysty.

Warto dodać, że zespół dzięki działaniom zarządu oraz sponsorów udał się na 4-dniowy obóz w górach. Co w realiach piłki amatorskiej jest naprawdę rzadkością – podkreśla kierownik drużyny.

Szkoleniowiec Błękitnych Wojciech Skarżyński jest zadowolony z jakości przygotowań do rundy rewanżowej. Podkreśla, że jego podopieczni są bardzo dobrze przygotowani do jesiennych zmagań.

Wznowiliśmy treningi 5 stycznia co dało nam 9 tygodni na przygotowanie zespołu do rundy rewanżowej. W miedzyczasie wyjechaliśmy na krótkie, 4-dniowe zgrupowanie, które oceniam jako kapitalny czas, podczas którego można było wraz ze wszystkimi zawodnikami popracowaćnad poprawą naszego sposobu gry. Jestem przekonany że zespół jest naprawdę dobrze przygotowany do zmagań ligowych – mówi Galaktycznemu trener Błękitnych.

W kadrze lidera pierwszej grupy zielonogórskiej A-klasy nie doszło praktycznie do żadnych roszad personalnych. Żaden z zawodników nie odszedł z drużyny, a po okresie wypożyczenia wraca Marcin Brejdak, który ostatnie 6 miesięcy spędził w Bizonie Wilkowo.

Cel na drugą część sezonu pozostaje niezmienny – awans do klasy okręgowej. Władze Błękitnych mają w planach również zwrócenie szczególnej uwagi na nowo powstające drużyny młodzieżowe.

Pierwszy mecz rundy wiosennej Błękitni rozegrają już 13 marca. Przeciwnikiem będzie zespół Obry Trzciel.

******

Galaktyczny Futbol oficjalnie obejmuje patronatem medialnym Błękitnych Ołobok.

Zachęcam do obserwowania facebookowego profilu klubu. Link TUTAJ

Nasz portal moższe wesprzeć stawiając nam wirtualną kawę. Więcej info pod linkiem https://tiny.pl/r4k97

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.