Zagłębie Lubin na półmetku przygotowań

Zespół Zagłębia Lubin od tygodnia przebywa  na zgrupowaniu w tureckim Belek.

O pierwszym tygodniu przygotowań i dwóch rozegranych sparingach, z Partizanem Belgrad i Jagiellonią Białystok, które zakończyczyły się identycznym, niekorzystnym dla Lubinian wynikiem 1:2, oraz nowym piłkarzu Zagłębia Dorde Crnomarkoviću – z Belek opowiada trener Zagłębia Lubin Martin Śevela.

Od pierwszego dnia trenowaliśmy dwa razy dziennie. Zawodnicy odczuwali lekkie zmęczenie, ale taki był zamysł, aby pokazali jakość w treningu i w meczach sparingowych. Myślę, że lepiej jest zagrać spotkanie kontrolne na lekkim zmęczeniu, ponieważ jest to dobre przygotowanie do meczów w Ekstraklasie – powiedział Martin Śevela.

Wyniki sparingów schodzą na drugi plan. Niedługo czas na mecze oficjalne, w których gra się o punkty z presją na wynik i styl. Chcemy mentalnie przygotować zawodników. Mecz z Partizanem mógł się podobać, pokazał naszą jakość, ale też rywali. Obie drużyny przeprowadzały akcje i stwarzały grożne sytuacje. Od 60 minuty graliśmy młodymi zawodnikami. Myślę, że to co graliśmy, jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami – dodał szkoleniowiec.

Dorde Cnormarković  to doświadczony, lewożny  zawodnik.Który ma dobre podanie. Od pierwszego treningu pokazał duże zaangażowanie, jest piłkarz wypozyczony z Lecha Poznań , który rozegrał tam wiele spotkań i pokazał jakość. Po zakończeniu kariery przez Guldana i odejściu Sorena Reese,  brakowało nam jakości na środku obrony. Szukaliśmy wzmocnień na tęe pozycję i myślę, że Dorde jest tym zawodnikiem, który pokaże swoje umiejetości i wzmocni nasz zespół – podkreślił Śevela.

Przed zepołem Zagłębia Lubin jeszcze ostatni sparing w tureckim Belek, w którym zagra zespół, który zaprezentuje się w pierwszym spotkaniu Estraklasy. Tak zapowiedział trener Śevela, ale o tym kto zagra w tym sparingu, przekonamy się tuż przed meczem.

Autor tekstu: Jacek Rebensztok

Foto: Zagłębie Lubin

Źródło: Biuro Prasowe Zagłębia Lubin

******

Czytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.