Żbik Nasielsk. Powrót do IV ligi po 14 latach!

W sobotę 3 lipca odbył się rewanżowy mecz barażowy o awans do IV ligi. Naprzeciw siebie stanęli wicemistrz Ciechanowsko – Ostrołęckiej ligi Okręgowej Żbik Nasielsk oraz druga drużyna poprzedniego sezonu radomskiej Okręgówki, tj. KS Promna.

Pierwszy mecz, rozegrany 30 czerwca w Nasielsku zakończył się remisem 2:2, co przed rewanżem w roli faworyta stawiało zawodników z Promnej.

Wszystko zaczęło się po myśli gospodarzy, bowiem już na początku spotkania objęli oni prowadzenie. Jeszcze przed przerwą drużyna z Nasielska wyrównała stan rywalizacji, jednak awans nadal był po stronie drużyny z Promnej.

Wszystko zmieniło się po przerwie, dwie szybkie bramki zawodników Żbika i w ciągu kilku minut z 1:1 zrobiło się 1:3. W tym momencie drużyna KS Promna potrzebowała aż trzech bramek, by osiągnąć upragniony awans. Sytuacja stała się jeszcze bardziej skomplikowana bowiem przez około 20 minut zawodnicy gospodarzy musieli sobie radzić w 10 po czerwonej kartce dla jednego z zawodników.

Do końca meczu Żbik grał bardzo rozsądnie i zachowawczo. Mimo dwóch klarownych szans dla gospodarzy wynik nie uległ już zmianie. Drużyna z Nasielska osiągnęła korzystny wynik, a co za tym idzie upragniony awans na piąty poziom rozgrywkowy. Ostatni raz na tym szczeblu Żbik występował w sezonie 2006/07.