Były kapitan Widzewa podpisał kontrakt z GKS-em Katowice

Daniel Tanżyna związał się z GieKSą umową obowiązującą od 1 lipca 2022 do 30 czerwca 2024 roku. 

 32-letni środkowy obrońca swoją bogatą karierę rozpoczynał w Przyszłości Rogów, skąd jako junior trafił do Odry Wodzisław. W piłce seniorskiej zadebiutował w 2009 roku, gdy wyszedł w pierwszym składzie Odry na mecz 1/8 Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Rundę wiosenną sezonu 2009/10 spędził na wypożyczeniu do Skry Częstochowa. Na kolejne rozgrywki wrócił do Odry, ale latem 2011 roku związał się z Polonią Bytom, z którą po raz pierwszy występował na poziomie 1 ligi.

W latach 2012-2015 reprezentował grającą na zapleczu Ekstraklasy Miedź Legnica, skąd w rundzie wiosennej rozgrywek 2014/15 trafił na półroczne wypożyczenie do Rozwoju Katowice. Po powrocie z wypożyczenia opuścił zespół z Dolnego Śląska. Związał się z GKS-em Tychy, gdzie przez 3,5 roku zbudował renomę jednego z najlepszych obrońców Fortuna 1 ligi. Zimą 2019 roku Tychy zamienił na Łódź. W zespole Widzewa wywalczył awans najpierw do Fortuna 1 ligi w sezonie 2019/20, a następnie do Ekstraklasy w poprzednich rozgrywkach. O jego roli w łódzkim klubie najlepiej świadczy fakt, że pełnił w nim rolę kapitana. Łącznie na boiskach Fortuna 1 ligi zagrał 203 mecze zdobywając 16 bramek.

 – Jednym z kluczowych założeń na letnie okno transferowe było pozyskanie wartościowego, doświadczonego środkowego obrońcy. Daniel jest od wielu sezonów wiodącym zawodnikiem na tej pozycji w rozgrywkach 1 ligi, którego bardzo dobrze znamy również z rywalizacji boiskowej. Wpisuje się bardzo dobrze w oczekiwany przez nas profil środkowego obrońcy, a dodatkowo poza walorami piłkarskimi posiada również atuty mające istotne znaczenie dla funkcjonowania zespołu – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

Fot. Biuro Prasowe GKS-u Katowice


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.