Były kierownik reprezentacji Polski: „Jestem bardzo wkur***ny, gdy mówię o kłamstwach Bońka. Podobnie działa jego marionetka Roman Kołtoń”

Jan de Zeeuw, kierownik reprezentacji Polski za czasów Leo Beenhakkera, zaatakował Zbigniew Bońka w wywiadzie udzielonym portalowi „WP SPortoweFakty”.

Coraz większe szambo wylewa się w wypowiedziach ekspertów, byłych reprezentantów Polski czy działaczy związanych w przeszłości z PZPN. Decyzja Paulo Sousy o rezygnacji z pracy z kadrą oraz prośba o rozwiązanie kontraktu, wywołała efekt domina. Na Portugalczyka sypią się gromy, ale nie brakuje również głosów, że winę za całą sytuację ponosi Zbigniew Boniek, który przed rokiem zdecydował się na zatrudnienie Sousy. Jan de Zeeuw ma jasno sprecyzowane zdanie o byłym prezesie PZPN-u. Podzielił się nim z serwisem „WP SPortoweFakty”.

– Jerzy Brzęczek był średnim trenerem. Zakwalifikował się jednak do mistrzostw Europy, a pan Boniek zatrudnił szkoleniowca, który nie miał dużo doświadczenia, jeśli chodzi o reprezentację – ocenił Holender.

Jan de Zeeuw wrócił też do okresu, gdy był kierownikiem polskiej kadry. Reprezentacji prowadził wówczas Leo Beenhakker. W tamtym czasie Jan de Zeeuw wyrobił sobie fatalne zdanie o Bońku. Swojej opinii przez minione lata nie zmienił. Przy okazji oberwał również Roman Kołtoń, dziennikarz bezkrytycznie, jak w obrazek zapatrzony w byłego prezesa PZPN.

– Leo często się go pytał: „Zbyszek, ty zawsze siedzisz i krytykujesz nas, dlaczego nie pomagasz?”. On nie miał czasu. Kto poleciał do Cardiff, gdy Listkiewicz do mnie dzwonił? Mówili: „wy macie Bońka, ale ten patrzy na Włochy i nie pomaga”. Dlatego był fałszywym „pseudoprezesem”. Jestem bardzo wkur***ny, gdy mówię o kłamstwach Bońka. Podobnie działa jego marionetka Roman Kołtoń – powiedział Jan de Zeeuw.

– W ubiegłym roku pokazywał w telewizji fałszywy kontrakt Beenhakkera, według którego Leo zarobił niebotyczną sumę. Kwota, która padła, była fałszywa. Kołtoń jest uzależniony od Bońka. Ja nie oglądałem niedzielnego wywiadu. Nie oglądam Kołtonia, bo wiem, że jest on zaprogramowany przez Zbigniewa Bońka – zakończył Holender.

Źródło: WP SportoweFakty

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.