Były piłkarz Widzewa został dyrektorem sportowym Jagiellonii Białystok (WIDEO)

Nowym dyrektorem sportowym Jagiellonii Białystok został Łukasz Masłowski. Swoje obowiązki będzie sprawował od 1 marca. Łukasz Masłowski będzie odpowiadał za funkcjonowanie pionu sportowego.

Łukasz Masłowski urodził się 31 maja 1981 roku w Zduńskiej Woli. Ma za sobą ponad 10-letnią karierę profesjonalnego piłkarza, podczas której występował na pozycjach ofensywnych. Jest wychowankiem zespołu MKS MOKS Zduńska Wola. Bronił barw m.in. Widzewa Łódź, Odry Wodzisław Śląski czy Wisły Płock. Grał również za granicą, gdzie występował dla niemieckiego SG Sonnenhof Großaspach oraz cypryjskiego Digenis Morfou, gdzie kończył karierę.

Na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce Masłowski rozegrał łącznie 89 meczów, w których zdobył 11 bramek.

– Spotkałem się z właścicielami klubu, a także prezesem Wojtkiem Pertkiewiczem. Nasze negocjacje rozpoczęliśmy w styczniu. Przez ponad miesiąc powoli rozmawialiśmy, nakreślając wizję oraz rozwój sportowy zespołu. Poznawałem oczekiwania osób zarządzających dotyczących funkcji dyrektora sportowego. Dzisiaj mogę tylko wyrazić radość, ponieważ znaleźliśmy kompromis – powiedział nowy dyrektor sportowy Jagiellonii po podpisaniu umowy.

Masłowski po zakończeniu kariery zawodniczej pozostał przy futbolu w roli dyrektora sportowego. Rozpoczął pracę w Wiśle Płock, z którą był związany od czerwca 2016 do marca 2019 roku. Za jego kadencji do zespołu „Nafciarzy” trafili m.in. Siergiej Kriwiec, Jose Kante, Dominik Furman, Damian Szymański, Damian Rasak, Alan Uryga, Giorgi Merebaszwili, Semir Stilić czy Mateusz Szwoch. Ponadto w tym czasie Wisła podpisała umowę z trenerem Jerzym Brzęczkiem. Z płockiego klubu Masłowski odszedł 31 marca 2019 roku, a miesiąc później związał się z Widzewem Łódź, gdzie pracował do czerwca tego samego roku.

Źródło i foto: Jagiellonia Białystok

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.