Były szkoleniowiec Wieczystej podpisał kontrakt ze Starem Starachowice

W minioną środę, z powodów osobistych zakończył, swoją blisko dwuletnią pracę trener I drużyny Staru Starachowice Tadeusz Krawiec. Jego następcą z dniem 22 kwietnia został Przemysław Cecherz.

Nowy szkoleniowiec III-ligowego zespołu ze Starachowic jest dobrze znany piłkarskim kibicom. W jego CV znajdują się takie kluby jak Widzew Łódź, Wieczysta Kraków, Raków Częstochowa czy GKS Tychy. Do Staru 51-letni szkoleniowiec trafia po półtorarocznej pracy z grającą w III lidze grupie II Vinecie Wolin.

Jako piłkarz Przemysław Cecherz występował jako bramkarz. Podczas swojej kariery zawodniczej reprezentował barwy takich klubów jak KKS Koluszki, Bałtyk Gdynia, a także polonijnych drużyn Wisły Chicago, AAA Eagles i Cracovii Chicago.

Swoją karierę trenerską rozpoczynał w swoim macierzystym klubie, czyli KKS Koluszki. W sezonie 2007/08 wywalczył awans do II ligi z Hetmanem Zamość. W kolejnych latach prowadził m.in. podwarszawskie zespoły Świt Nowy Dwór Mazowiecki oraz Znicz Pruszków. Strzałem w dziesiątkę okazały się jednak przenosiny do niewielkich podkrakowskich Stróż. Zespół miejscowego Kolejarza Cecherz prowadził blisko trzy lata. W sezonie 2011/12 zespół ze Stróż finiszował na 4 miejscu w I lidze, ustępując tylko Pogoni Szczecin, Piastowi Gliwice oraz Zawiszy Bydgoszcz.

Urodzony w Łodzi trener w sezonie 2015/16 prowadził Poroniec Poronin, a później dwukrotnie szefował w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (w latach 2017/18 i w 2021 roku). W swoim pierwszym pobycie Cecherz doprowadził drużynę do 3. miejsca oraz finału Okręgowego Pucharu Polski. 

W latach 2019-2021 prowadził Wieczystą Kraków. Ostatnie dwa lata trener Cecherz spędził w grupie II trzeciej ligi, doprowadzając Cartusię Kartuzy do 11. miejsca. W ostatnich miesiącach pracował w Vinecie Wolin, zeszły sezon zakończył na piętnastym miejscu. Teraz pozostawił zespół na siódmej pozycji w tabeli.

W roli trenera Staru Przemysław Cecherz zadebiutuje już w najbliższą sobotę w wyjazdowym meczu przeciwko Avii Świdnik.

Umowa została podpisana do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia.

Star Starachowice z dorobkiem 47 punktów zajmuje trzecią lokatę w tabeli czwartej grupy III ligi. Liderem jest Wieczysta Kraków (63 pkt), a drugie miejsce okupuje Siarka Tarnobrzeg (53 pkt). Najbliższy rywal starachowickiego zespołu, czyli Avia Świdnik plasuje się na czwartej pozycji mając na koncie 46 oczek.

Źródło i foto: Star Starachowice

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.