Były zawodnik Wigan i Fortuny Sittard na pokładzie Arki Gdynia

Adrian Purzycki został nowym zawodnikiem Arki Gdynia. Pomocnik podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku. Zawiera ona opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Urodzony 2 sierpnia 1997 roku w Siedlcach zawodnik występuje na pozycji defensywnego pomocnika. W poprzednim sezonie w barwach Górnika Polkowice rozegrał 31 spotkań w na zapleczu Ekstraklasy i zdobył dwie bramki.

W wieku pięć lat wraz z rodzicami wyjechał do Anglii. Występował tam w zespołach młodzieżowych Wigan Athletic FC. Przez kilka miesięcy był także zawodnikiem Polonii Warszawa. Latem 2016 odszedł z Wigan i podpisał kontrakt z Fortuną Sittard, która grała w drugiej klasie rozgrywkowej w Holandii. W pierwszym zespole rozegrał tam 10 meczów, sześć razy wystąpił zaś w zespole do lat 21. Następnie trafił do Miedzi Legnica. Na Dolnym Śląsku występował od wiosny 2018 do wiosny 2021 roku Łącznie zebrał 80 meczów (w tym 17 w Ekstraklasie).

– Adrian to zawodnik wciąż rozwojowy, a jednocześnie dojrzały piłkarsko i ograny na poziomie 1 ligi. Liczę, że wzmocni rywalizację w środku pola – skomentował przyjście do Arki 24-latka prezes Arki Michał Kołakowski.

Purzycki posiada polskie i angielskie obywatelstwo. W latach 2014-16 był regularnie powoływany do reprezentacji Polski U18, U19 i U20

Fot. Biuro Prasowe Arki Gdynia


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.