Co dalej z transmisjami meczów Ekstraklasy? Kluby chcą więcej pieniędzy od Canal+

Nowa umowa między Ekstraklasą SA a Canal+ nie została jeszcze podpisana. Portal „Weszło.com” informuje o przyczynach problemów w przeciągających się rozmowach pomiędzy zainteresowanymi stronami.

Stacja Canal+ jako jedyna złożyła ofertę w sprawie transmisji meczów Ekstraklasy w latach 2023-2027. Propozycja nie została jednak jeszcze zatwierdzona.

Dziś odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA. Negocjacje nie przyniosły jednak porozumienia, ponieważ kluby oczekują większych wpływów.

Portal „Weszło.com” poinformował, że drużyny z najwyższego szczebla rozgrywkowego nie są usatysfakcjonowane warunkami finansowymi, które przedstawiło Canal+. Wcześniej spekulowano, że stacja przekaże 300 milionów złotych do podziału między wszystkie kluby. Jak się okazuje taka kwota zostanie wypłacona jedynie po ostatnim sezonie proponowanej umowy.

2023/24 – 270 milionów złotych

2024/25 – 280 milionów złotych

2025/26 – 290 milionów złotych

2026/27 – 300 milionów złotych

Zmiany te wynikają z kosztów, które Canal+ będzie ponosiło. Początkowe założenia władz stacji okazały się błędne – w związku z podwyżkami cen. Prognozowane wydatki sprawiają, że stacji nie stać na to, aby każdego sezonu przeznaczać 300 milionów złotych do podziału między drużyny Ekstraklasy.

Przedstawiciele klubów Ekstraklasy nie wyrazili zgody proponowane warunki. Negocjacje zostaną oczywiście wznowione, lecz – jak podaje „Weszło.com” – włodarze Canal+ coraz mocniej się niecierpliwią. Termin ważności ich oferty wygasa bowiem 30 września.

Źródło: Weszło

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.