Concordia Elbląg reaguje na oskarżenia japońskiego zawodnika. „Nie będziemy obojętni wobec szkalowania i oczerniania klubu” 

– Concordia Elbląg nie będzie obojętna wobec szkalowania i oczerniania klubu w Internecie przez Yudaia Miyamoto – poinformował klub z III ligi na Twitterze, reagując na wpisy Japończyka dot. cofnięcia licencji.

Concordia twierdzi również, że Miyamoto nie wypełnił kontraktu i dopuszczał się nieprofesjonalnych czynów.

Japończyk był zawodnikiem Concordii Elbląg od września ubiegłego roku do początku stycznia 2023. Skrzydłowy strzelił dwa gole w sześciu meczach rundy jesiennej.

Miyamoto napisał na Twitterze, że klub jest mu winien około pięciu tysięcy złotych, przez co domagał się wycofania ich licencji.

„Muszę wiedzieć, jak cofnąć licencję Concordii Elbląg. Prezes złożył rezygnację i miał problemy finansowe, więc przez 4 miesiące nie mogli mi zapłacić?” – napisał.

Trzecioligowy klub zareagował na wpisy Yudaia Miyamoto i wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że nie ma żadnych zaległości finansowych wobec Japończyka. Dodatkowo klub zamierza wkroczyć na drogę prawną przeciwko zawodnikowi.

„Po meczu 15. kolejki III ligi z Pilicą Białobrzegi zawodnik wyjechał z Elbląga na 10 dni, w tym czasie nie stawiał się na treningach oraz nie pojechał na mecz wyjazdowy do Zambrowa w 16. kolejce. W konsekwencji decyzją Zarządu zawodnik został zawieszony. Nieprofesjonalnych zachowań klub mógłby przytoczyć jeszcze wiele. Przykładem może być sytuacja z jednego z treningów, podczas którego Miyamoto pobił jednego z młodszych kolegów na boisku, łapiąc go za szyję i dusząc” – czytamy w oświadczeniu.

„Kolejny przykład. Przed meczem w Radomiu z Bronią, gdy Miyamoto dowiedział się, że nie wyjdzie w pierwszym składzie, zaczął kopać i niszczyć sprzęt sportowy przy ławce rezerwowych. Czy tak zachowuje się profesjonalny zawodnik na kontrakcie?” – pyta Concordia Elbląg. 

Japończyk odniósł się do zarzutów w jednym ze swoich wpisów na Twitterze.

„Wydaje się, że są ludzie, którzy mówienie prawdy uznają za pomówienie. Przez cztery miesiące klub ignorował tę sprawę. Zaprzeczam plotkom na mój temat. Przygotowuję się do sprawy sądowej” – napisał.

https://twitter.com/YudaiMiyamotoPL/status/1613299097309483009?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1613299097309483009%7Ctwgr%5E41944f027bc935df6f4b5c5fcd430e49ad4186ac%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sport.pl%2Fpilka%2F76494629349154polski-klub-wyprowadza-ciosy-po-wpisach-japonczyka-zaczal.html

Concordia Elbląg po rundzie jesiennej zajmuje ostatnie miejsce w tabeli pierwszej grupy III ligi z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów.

Czesław Michniewicz Fortuna 1 Liga Jagiellonia Białystok Lech Poznań Legia Warszawa PKO BP Ekstraklasa PZPN Raków Częstochowa reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Wieczysta Kraków

  • Manchester City czy Arsenal? Mistrz może być tylko jeden

  • Fatalne wieści z Anglii. Czy Matty Cash pojedzie na Euro?

  • Media: 18 piłkarzy pewnych wyjazdu na Euro 2024. Wybrańcy Michała Probierza

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.