Czy Termalica ma szanse na utrzymanie?

Zaskakujące zwycięstwo Termaliki nad Śląskiem Wrocław przyniosło do Niecieczy nową nadzieję. Czy poniesie ona drużynę „Słoni” do kolejnych zwycięstw? Beniaminek nie sprawił w tym sezonie sensacji i tak jak spekulowało wielu kibiców, bije się o utrzymanie. Do końca sezonu cztery spotkania, do bezpiecznej strefy brakuje czterech punktów. Czy Termalica zdoła się utrzymać?

Drużyna z Niecieczy w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce w Fortuna I Lidze, co poskutkowało awansem do Ekstraklasy. Kibice „Słoni” nie mieli wygórowanych oczekiwań związanych z bieżącym sezonem, cieszył ich sam awans i możliwość podziwiania ich klubu w Ekstraklasie. Po rundzie jesiennej nie brakowało jednak głosów krytyki. Dwanaście punktów w 18 spotkaniach to bardzo mizerny wynik, nawet jak na beniaminka. Za tak słabą postawę posadą zapłacił trener Mariusz Lewandowski. Został on zwolniony 13 grudnia, a ostatnie spotkanie Termaliki w rundzie jesiennej zmuszony był poprowadzić Waldemar Ptak, ówczesny trener bramkarzy.

Mariusz Lewandowski: Na przestrzeni całego sezonu zasłużyliśmy na awans -  Polsat Sport
Mariusz Lewandowski

Nowy trener

Władze klubu z Niecieczy 6 stycznia przedstawiły nowego trenera „Słoni”. Został nim Michał Probierz. Wybór wydawał się być uzasadniony. Uznany, doświadczony szkoleniowiec miał za zadanie wyprowadzić drużynę z kryzysu. Jakie było więc zdziwienie kibiców, gdy już dwa dni po podpisaniu kontraktu Probierz podał się do dymisji. Swoje odejście argumentował kwestiami organizacyjnymi i różnicą zdań z zarządem.

PKO Ekstraklasa. Michał Probierz już nie jest trenerem Cracovii  (sport.tvp.pl)
Michał Probierz

Kilka dni po tej kuriozalnej sytuacji władze Termaliki ponownie przedstawiły nowego trenera. Został nim Czech Radoslav Latal, w Polsce kojarzony głównie z pracy dla Piasta Gliwice, z którym zdobył wicemistrzostwo w 2016 roku.

Radoslav Latal trenerem Bruk-Betu Termaliki - Polsat Sport
Radoslav Latal

Runda wiosenna

Rundę wiosenną Niecieczanie rozpoczęli zaskakująco dobrze. Zwycięstwa z Jagiellonią, Cracovią i Wartą Poznań lekko poprawiły ich sytuacje w tabeli, ale wciąż mieli problem, żeby opuścić strefę spadkową na dłużej niż jedną kolejkę. Porażka 0:2 u siebie z Zagłębiem Lubin okazała się być gwoździem do trumny. Po tym spotkaniu Termalica całkowicie straciła formę i w sześciu kolejnych spotkaniach zdobyli zaledwie dwa punkty. Przełamanie nastąpiło w ten weekend. Podopieczni Radoslava Latala imponująco, bo aż 4:0 zdołali ograć Śląsk Wrocław na ich terenie. To zwycięstwo pozwala wierzyć, że jeszcze nie wszystko stracone.

Śląsk Wrocław – Bruk-Bet Termalica: zespół Latala rozbił swoich rywali -  Piłka nożna

Szanse na utrzymanie

Do końca sezonu pozostały cztery spotkania. Termalica zajmuje obecnie 17 miejsce w tabeli, a do miejsca gwarantującego utrzymanie brakuje im czterech punktów. Teoretycznie więc są matematyczne szanse na utrzymanie, ale w praktyce nie wygląda to najlepiej. Decydujące okażą się dwa najbliższe mecze. „Słonie” muszą zapunktować u siebie z Wisłą Płock i na wyjeździe z Górnikiem Łęczna, jeśli chcą marzyć o utrzymaniu. W dwóch ostatnich spotkaniach zmierzą się z Piastem Gliwice i Pogonią Szczecin, więc o jakiekolwiek punkty może być bardzo ciężko. Poza tym muszą liczyć na słabszą dyspozycję dwóch z drużyn: Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin i Wisła Kraków, a spośród tej trójki trudniejszy terminarz od Niecieczan ma jedynie drużyna z Lubina. Szanse na utrzymanie więc nie są największe, ale nie takie powroty już widzieliśmy.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.