Dawid Janczyk znalazł nowy zespół w Niższych Ligach. Klub zapowiada: „Będzie się działo”

Dawid Janczyk otrzymał kolejną szansę. Tym razem były piłkarz Legii Warszawa i CSKA Moskwa będzie występował w drugiej grupie kujawsko-pomorskiej okręgówki, w barwach GKS-u Sadownik Waganiec. Jak podkreślił klub w mediach społecznościowych: „Będzie się działo”.

Dziś trudno w to uwierzyć, ale 15 lat temu CSKA Moskwa zapłaciło Legii Warszawa za Dawida Janczyka aż 4,2 miliona euro.

Wychowanek Sandecji Nowy Sącz wielkiej kariery nie zrobił, bo nie umiał odnaleźć się poza boiskiem. Przegrał z alkoholem, z którym z różnym skutkiem próbuje walczyć do dziś.

Napastnik występował m.in. w takich klubach jak KSC Lokeren, KTS Weszło, Odra Wodzisław, FC Blaubeuren, PFK Ołeksandria czy LZS-u Piotrówka, skąd latem ubiegłego roku trafił do Korony Wilkowice.

W tym ostatnim zespole, jak i w kilku poprzednich w Niższych Ligach, nie zagrzał długo miejsca. W lipcu tego roku media informowały, że Janczyk będzie występował Polonii Jastrowie, klubie z wielkopolskiej okręgówki. Nie minął miesiąc, a zawodnik porozumiał się już z innym przedstawicielem tej klasy rozgrywkowej, ale w województwie Kujawsko-Pomorskim.

Dawid Janczyk został piłkarzem GKS-u Sadownik Waganiec, który w sezonie 2022/2023 będzie występował w drugiej grupie kujawsko-pomorskiej Klasy Okręgowej. W ubiegłej kampanii nowy zespół byłego piłkarza Legii Warszawa zajął 13. miejsce w tabeli tej grupy.

– Widziano go w Jastrowiu w Szydłowie (woj. Wielkopolskie) Dawid Janczyk, bo o nim mowa w najbliższym sezonie będzie reprezentował barwy GKS Sadownik Waganiec. Nikomu nie trzeba przedstawiać sylwetki zawodnika takich klubów jak Legia Warszawa CSKA Moskwa itd. Prezes Klubu nie ukrywa radości i słów na wiatr nie rzuca. Obiecał, że po okresie przygotowawczym będzie głośny transfer. Słowa dotrzymał, a to nie koniec transferowej listy. Wkrótce poznamy kolejnych zawodników GKS-u, którzy będą reprezentować w sezonie 2022/2023 barwy naszej drużyny. Powodzenia DJ15. Oj będzie się działo – czytamy na Facebooku GKS-u.

Smutną historię Dawida Janczyka zna prawie każdy kibic w Polsce, więc nie będę wchodził w jej szczegóły. Kibicuję temu chłopakowi od lat w jego walce z nałogiem. Po raz kolejny powiem: Powodzenia Dawid!!!

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.