Decyzja podjęta. Trzej giganci będą wykluczeni z Ligi Mistrzów

Real Madryt, FC Barcelona i Juventus mają zostać wyrzucone z Ligi Mistrzów – informuje włoski dziennik „La Repubblica”.

Według włoskich żurnalistów, Aleksander Ceferin, prezydent UEFA podjął już decyzję o ukaraniu Juventusu Turyn, Barcelony i Realu Madryt. Ma ona zostać ogłoszona jeszcze przed rozpoczęciem EURO 2020. Sankcja na być bardzo surowa – trzej giganci europejskiego futbolu mają zostać wykluczeni z rozgrywek Ligi Mistrzów nawet na dwa lata.

Zdaniem „la Repubblica” UEFA chce ukarać buntowników dla przykładu. Ceferin ma być przekonany, że taki ruch odstraszy kluby od wznawiania projektu Superligi w kolejnych latach.

Moim zdaniem Ceferin po prostu chce pokazać, że jego racja jest jedyną słuszną i nikt nie może podskoczyć europejskiej federacji. Prezydent UEFA ukarał już pozostałe kluby zaangażowane w pomysł Superligi. Teraz szykuje bat na największych buntowników. Jest mistrzem hipokryzji, gdyż reforma, która wejdzie w życie w Lidze Mistrzów od sezonu 2024/2025, również budzi wiele kontrowersji i nie wzbudza zachwytu wśród kibiców czy ekspertów. Futbol dryfuje w bardzo złym kierunku, co potwierdzają wypowiedzi wielu znanych piłkarzy, czy to obecnych czy byłych.

„La Repubblica” informuje, że wszystkie trzy kluby już przygotowują apelacje nie tylko do UEFA, ale też Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie.

Szykuje się kolejna futbolowa burza, jeżeli potwierdzą się informacje przekazane przez włoskich dziennikarzy.

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.