Dyrektor sportowy Wisły Płock o transferze Davo do Eupen: kwota, którą zaproponował nam belgijski klub była dla nas satysfakcjonująca

W związku z przejściem hiszpańskiego pomocnika Davo do belgijskiego klubu KAS Eupen przedstawiciele klubowych mediów poprosili o komentarz dyrektora sportowego Wisły Płock, Pawła Magdonia. Wypowiedź poniżej.

– To prawda, Wisłę Płock opuszcza istotny zawodnik. Zdecydowaliśmy się jednak na taki ruch, ponieważ kwota, którą zaproponował nam belgijski klub była dla nas satysfakcjonująca.

– Davo faktycznie był istotnym elementem układanki Pavola Staňo, jednak musimy pamiętać, że ten chłopak przyszedł do nas kilka miesięcy temu zupełnie za darmo, klub nie wydał na ten transfer nawet złotówki. W tym momencie stanęliśmy przed szansą solidnego zastrzyku gotówki do naszego budżetu i z takiej możliwości skorzystaliśmy.

– Sytuacja potoczyła się bardzo dynamicznie. W zasadzie wszystko rozegrało się we wtorek wieczorem. Davo jest jednym z tych zawodników, który wzbudzał od dłuższego czasu zainteresowanie klubów zagranicznych. W tym wypadku, oprócz niezobowiązujących zapytań, żadnych konkretów jednak nie było. Aż do wczoraj. KAS Eupen wyszło z twardą propozycją, byli mocno nastawieni na pozyskanie Davo, a kwota, którą zaproponowali była dla Wisły Płock satysfakcjonująca.

– Nie jest to tajemnicą, bo wielokrotnie to podkreślaliśmy, że Wisła jest klubem, który w taki sposób chce funkcjonować. Promujemy piłkarzy, dajemy im szansę pokazania się, następnie sprzedajemy ich za konkretne pieniądze, automatycznie zarabiając. A budżet, jak wiadomo, mamy przecież ograniczony, więc tego typu propozycje zawsze muszą być przez nas dokładnie analizowane.

– Davo świetnie zaprezentował się przez te kilka miesięcy, miał udział w dobrych wynikach zespołu, które osiągaliśmy przez większość poprzedniej rundy. My, jako pracownicy klubu, jak i wszyscy kibice jesteśmy mu wdzięczni za godne reprezentowanie naszych barw i życzymy samych sukcesów w dalszej karierze.

***

Davo należał do grona najlepszych zawodników w Ekstraklasie. W tym sezonie Hiszpan zdobył już 9 bramek i znajduje się na czele klasyfikacji najlepszych strzelców.

Dziwnie brzmią słowa Pawła Magdonia o „satysfakcjonującej kwocie”, gdyż Davo odszedł praktycznie za bezcen. Według Piotra Koźmińskiego z portalu WP Sportowe Fakty – Belgowie nie zapłacili płockiemu klubowi nawet miliona euro.

Koźmiński ujawnił kulisy tej zaskakującej transakcji. Okazuje się, że była ona ekspresowa, bo pierwsze zainteresowanie ze strony Belgów pojawiło się w poniedziałkowe popołudnie, a we wtorkową noc Davo był już w Beneluksie. Z informacji dziennikarza portalu „WP Sportowe Fakty” wynika, że Hiszpan podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2026 roku.

Foto: Biuro Prasowe Wisły Płock

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.