„Dyszka” KS-u Gwoździany. Pogrom w sobotnim meczu

Zespół KS-u Gwoździany zaaplikował rywalom w sobotnim meczu aż dziesięć goli. Mecz z Victorią Strzebiń zakończył się wynikiem 10:1.

Kłopoty kadrowe w zespole z Gwoździan nie były przeszkodą w odniesieniu bardzo wysokiego zwycięstwa w sobotnim meczu A-klasy Lubliniec z Victorią Strzebiń. Gospodarze już do przerwy prowadzili 5:0, a po zmianie stron dołożyli kolejną „piątkę”.

O spotkaniu opowiedział Galaktycznemu Krzysztof Bigas. Relacja poniżej.

W sobotnim meczu trener Jacek Łuczyński miał do dyspozycji tylko 14 zawodników. W porównaniu z poprzednim meczu to wyjściowej jedenastki wskoczyli Paweł Strużek oraz Dawid Budzik w miejsce nieobecnych Denisa Funka i Artura Mrugali. Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć Krzysztofa Janczaka, zawodnika LKS Czarni Gwoździany.

Mecz rozpocząć się dość chaotycznie, swoje sytuacje mieli gospodarze, a dużo zamieszania w szeregach obrony KS Gwoździany robił Dominik Rozentalski.

15′ Paweł Mrugala wznawia grę posyłając piłkę zza obrońców gości, Szymon Kasprzak przed MIrosławem Kopciem i otwiera wynik spotkania.

18′ Kontra gospodarzy, Krystian Andraczek podaje do Kacpra Michalskiego, a ten strzela swoją drugą bramkę w barwach KS Gwoździany.

30′ Bramkę na 3:0, po asyście Daniela Ryznara strzela Kasprzak.

34′ Swoją bramkę dokłada też nasz drugi snajper Dominik Niemiec.

39′ Asystuje Paweł Strużek, a drugiego hat-tricka w sezonie kompletuje Kasprzak.

Do przerwy 5:0.

55′ Adrian Tarara oraz Bartosz Wiecha zastępują Daniela Ryznara i Dawida Budzika.

60′ Swoją upragnioną bramkę dla KS Gwoździany strzela kapitan Kamil Biernacki, po rzucie rożnym wykonanym przez Kasprzaka.

62′ 12 bramkę w sezonie strzela Niemiec.

7:0 68′ Tracimy bramkę po rzucie rożnym, strzelcem Dawid Helisz. Rozpoczynając grę od środka Kasprzak wycofuję piłkę do Niemca, który decyduje się na strzał za koła środkowego, wszyscy obserwują jak piłka zmierza w… słupek.

71′ Kolejny zawodnik z pierwszym trafieniem w barwach KS Gwoździany. Adrian Tarara, który w końcu zagrał jako napastnik, strzela 8 bramkę dla gospodarzy.

75′ Swoją drugą bramkę w meczu strzela Tarara. Grzegorz Knopik zastępuje Martina Mrugalę.

90+1′ Wynik meczu ustanawia Grzegorz Knopik. 10:1

Przez kibiców piłkarzem meczu został uznany Szymon Kasprzak (32,69%), kolejne miejsca zajeli Dominik Niemiec (23,08%), Kacper Michalski (13,46%) oraz Paweł Strużek (11,54%) Największe zwycięstwo w jeszcze krótkiej historii KS Gwoździany stało się faktem. Pamięci Krzysztofa Janczaka!

W następnej serii gier KS Gwoździany zmierzy się w wyjazdowym meczu z Liswartą Lisów.