fbpx

Fernando Santos poddymił. „Gdyby to ode mnie zależało, nie zagralibyśmy w czerwcu z Niemcami”

Reprezentacja Polski zagra 16 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie towarzyski mecz z Niemcami. Kilka dni później Biało-Czerwonych czeka spotkanie w ramach el. ME 2024 z Mołdawią na wyjeździe. Fernando Santos, selekcjoner naszej kadry narodowej, w rozmowie z Jackiem Kurowskim z TVP Sport nie ukrywa, że pojedynek z Niemcami nie jest mu potrzebny. Po tych słowach rozpętała się burza w sieci. Wypowiedź Portugalczyka świadczy dobitnie, że istnieje jakiś komunikacyjny problem na linii trener – Polski Związek Piłki Nożnej.

Selekcjoner już zapowiedział, że oszczędzi podstawowych piłkarzy, więc kibice, którzy muszą słono zapłacić za bilety na mecz z Niemcami mogą zobaczyć w boju tzw. „drugi garnitur” naszej kadry. 

– Jest prawie pewne, że w tym meczu nie zagra nasz najsilniejszy skład. Będę musiał oszczędzić swoich najważniejszych zawodników. Podejdziemy do tego w sposób racjonalny i poważny – powiedział Santos.

Selekcjoner dodał, że Mołdawia już w tych eliminacjach zremisowała z Czechami, z którymi my na inaugurację przegraliśmy. Przyznał, że nie podejmie ryzyka straty punktów, bo PZPN zakontraktował towarzyski mecz z Niemcami.

Santos otwarcie mówi, który mecz jest ważniejszy.

– Ważny jest nie mecz z Niemcami, tylko ten z Mołdawią. W porządku, spotkanie już zostało zaplanowane i nic z tym nie można zrobić. Szanuję to, ale jeżeli teraz zostałbym zapytany, czy mamy rozegrać ten mecz, odpowiedziałbym, że nie. To nie jest mi potrzebne. To nie ma żadnego sensu, oprócz tego, że chodzi o stosunki między Polską i Niemcami, o PZPN – stwierdził Santos, który przyznał, że chętnie zagrałby z drużyną Hansiego Flicka, ale po eliminacjach Euro.

Po wywiadzie Santosa w sieci rozpętała się burza. Głos zabrali eksperci i czołowi polscy dziennikarze. Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl czy Krzysztof Stanowski z Weszlo.com od razu zwrócili uwagę, że komunikacja na linii selekcjoner – PZPN nie istnieje lub jest na dramatycznie niskim poziomie. Takie wypowiedzi selekcjonerów o meczach reprezentacji na świecie się raczej nie zdarzają. Ale przecież jesteśmy w Polsce…

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.