Futsal Kościan liderem tabeli na półmetku rozgrywek

Na półmetku rozgrywek wielkopolskiej III ligi futsalu Futsal Kościan utrzymał fotel lidera. W niedzielę zespół trenera Krzysztofa Bartkowiaka przywiózł trzy punkty z Tarnowa Podgórnego. Koscianiacy wygrali mecz z Tarnovią 4:2.

Nie był to łatwy mecz dla gości. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli gospodarze, a jej autorem był Piotr Kaźmierowski. Po kilkunastu minutach po podaniu Łukasza Białego wyrównał Marcin Napierała. Przed końcem pierwszej połowy akcja Dawida Śmilowskiego i Łukasza Białego została zakończona bramką tego drugiego. Goście na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Zaraz po wznowieniu gry trzecią bramkę dla Futsalu Kościan strzelił Marcin Napierała. Później gospodarze złapali kontakt za sprawą Piotra Kazimierskiego, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu.

Na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu piłkę wywalczył Łukasz Biały, podał do Kacpra Mrozińskiego, a ten po rajdzie prawą stroną wyłożył ją do Marcina Napierały, który strzelił do pustej bramki. Była to trzecia bramka piwota Futsalu w tym meczu a dziewiąta w sezonie.

Teraz przed drużyną dwa tygodnie przerwy. W pierwszy weekend lutego Futsal Kościan rozpocznie rundę rewanżową od wyjazdowego meczu w Poznaniu.