Jacek Góralski ostrzega Lewandowskiego i resztę doświadczonych graczy przed Probierzem

Jacek Góralski w „Kanale Sportowym” zabrał głos w sprawie wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Opowiedział też o zmianie podejścia Probierza.

Już wcześniej Góralski twierdził, że Probierz powinien objąć kadrę narodową. Bardzo ucieszyła go nominacja dla 51-letniego szkoleniowca

– Wydaje mi się, że trener wprowadzi bardzo duże zmiany w reprezentacji i ta drużyna zacznie funkcjonować tak, jak powinna. Zagraniczni trenerzy nie mają takiego podejścia, jak polscy i zmiana na Probierza będzie bardzo dobra – powiedział na „Kanale Sportowym”.

Wielu ekspertów było przeciwnych kandydaturze byłego trenera Jagiellonii Białystok z uwagi na jego wybuchowy i porywczy charakter. Jednak zdaniem Góralskiego takie zachowanie szkoleniowca to już przeszłość.

– Wydaje mi się, że trener Probierz bardzo się zmienił. Rozmawiałem z nim jakiś czas temu i wiem, jakie ma podejście teraz do piłki nożnej. Wiadomo, kilka lat temu było całkiem inaczej i nawet jak prowadził drużynę Jagiellonii, to zwracał uwagę na wszystkie szczegóły. Uważam, że teraz będzie podobnie. To nie jest tak, że Probierz bazuje na tym, co było wcześniej. Wydaje mi się, że teraz ma większe doświadczenie i będzie odpowiednio prowadził drużynę narodową – kontynuował zawodnik Wieczystej Kraków.

Góralski ostrzegł także bardziej doświadczonych zawodników, jak chociażby Robert Lewandowski, Kamil Grosicki czy Grzegorz Krychowiak. 

– Trener nie będzie chciał od razu wprowadzać dużych zmian. Na pewno będzie chciał porozmawiać z zawodnikami i przedstawić im plan, jak on chce funkcjonować jako drużyna. Na pewno ci starsi zawodnicy nie będą mieli łatwo u Probierza, bo ma on swój styl i wymagania, ale na pewno nie zrobi tak, że wejdzie do reprezentacji i wyrzuci kilku piłkarzy, a da wszystkim szanse i zobaczy jak to będzie wszystko funkcjonowało – zakończył Jacek Góralski.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.