fbpx

Jacek Magiera wrócił na ławkę trenerską w Ekstraklasie

W spotkaniu z Górnikiem Zabrze drużynę Śląska Wrocław poprowadzi Jacek Magiera, który ponownie objął funkcję pierwszego trenera WKS-u.

Jacek Magiera był trenerem Trójkolorowych przez niemal rok, począwszy od marca 2021 roku. Prowadził Śląsk w 39 meczach. Z wrocławską drużyną awansował do eliminacji Ligi Konferencji Europy.

 – Doskonale wiemy, jak dobrym warsztatem trenerskim dysponuje Jacek Magiera. Miał okazję pracować z większością zawodników z obecnej kadry, zna bardzo dobrze nasz klub, a rozmowy, które odbyliśmy, potwierdziły tylko, że podejdzie do tego zadania z wielką determinacją. Jesteśmy przekonani, że Jacek Magiera pomoże drużynie Śląska i dziękujemy mu, że zgodził się przejąć zespół, wznawiając współpracę w ramach wcześniej zawartego kontraktu – mówi Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Do sztabu szkoleniowego dołączają również Tomasz Łuczywek (II trener) oraz tymczasowo Miłosz Gładoch (trener bramkarzy). Trenerem asystentem będzie Marcin Dymkowski, za przygotowanie motoryczne odpowiadać będą Krzysztof Kapelan oraz Przemysław Parus, a rolę analityka pełnić będzie Andrzej Gomołysek.

Jacek Magiera zasiądzie na ławce trenerskiej wrocławian podczas niedzielnego meczu wyjazdowego z Górnikiem Zabrze w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Umowa szkoleniowca z wrocławskim klubem obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.