Jagiellonia Białystok sprowadziła Kolumbijczyka, który ma w CV mistrzostwo Łotwy

Jagiellonia Białystok poinformowała, że pozyskała nowego zawodnika. Szeregi Dumy Podlasia zasilił Kolumbijczyk Camilo Mena.

Jagiellonia Białystok w obecnym sezonie musi walczyć o ligowy byt. Aktualnie zespół prowadzony przez Macieja Stolarczyka plasuje się na 12. pozycji z dorobkiem 23 punktów. Piłkarze ze stolicy Podlasia mają jednak zaledwie trzy oczka przewagi nad strefą spadkową.

Biuro prasowe klubu poinformowało, że nowym zawodnikiem Jagiellonii został Camilo Mena. Kolumbijczyk to były młodzieżowy reprezentant kraju, który trafił do ekipy ze Słonecznej na zasadzie wypożyczenia.

 Jest to transfer czasowy. Doraźne rozwiązanie naszych potrzeb. Mamy jednak bardzo dobre relacje z właścicielem Valmiery i być może uda się w przyszłości to jeszcze rozwinąć. Łotysze w lipcu zaczynają eliminacje europejskich pucharów i Camilo będzie im bardzo potrzebny, stąd wypożyczenie kończy się wraz z końcem sezonu. Możemy powiedzieć, że to sytuacja, w której korzystają wszyscy. Camilo w najbliższym czasie będzie miał okazję do regularnej gry na dobrym poziomie, a my skorzystamy z jego jakości – mówił cytowany przez oficjalną stronę klubową dyrektor sportowy Jagiellonii Białystok – Łukasz Masłowski.

Nowy nabytek Jagi jest wychowankiem Tigres FC. W 2021 roku dołączył do łotewskiej Valmiery. W szeregach mistrzów Łotwy wystąpił 65 razy, notując w tych spotkaniach 14 trafień.

– Jestem szczęśliwy, że mogę tutaj być. Czuję się dobrze przygotowany do meczów oraz treningów. Przyszedłem do Białegostoku, aby udowodnić swoją jakość i jeszcze się rozwinąć. Jestem przekonany, że wszystko będzie dobrze – deklaruje ofensywny zawodnik.

– W ubiegłym sezonie grając w lidze łotewskiej zdobyłem sporo bramek, zaliczyłem dużo asyst. Podobny poziom chcę osiągnąć w Polsce, chcę strzelać gole, asystować. Już nie mogę doczekać się spotkania z kolegami z drużyny. Wiem, że prezes oraz trener ufają mi i to zaufanie zechcę odwzajemnić na boisku – powiedział 20-latek, cytowany przez oficjalną stronę internetową Jagiellonii

Nowy piłkarz nie może doczekać się pierwszego meczu przy Słonecznej.

– Ośrodek zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, podobnie jak biuro. Są na najwyższym poziomie. Stadion również prezentuje się bardzo ładnie, dlatego jestem szczęśliwy, że tutaj trafiłem – zakończył Camilo Mena.

Źródło i foto: Jagiellonia Białystok

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.