Jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów wraca do Ekstraklasy. „Nareszcie jesteśmy tam, gdzie nasze miejsce”

Widzew Łódź w ostatniej kolejce Fortuna 1. Ligi zapewnił sobie bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia wygrali na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1.

Już w piątej minucie meczu Bartłomiej Pawłowski dał Widzewowi prowadzenie.

Na początku drugiej połowy Podbeskidzie zdołało wyrównać. Na listę strzelców wpisał się Mathieu Scalet, a Widzew przez moment był na trzecim miejscu w tabeli. Jednak po kilku minutach łódzki zespół strzelił drugiego gola. Strzał Pawłowskiego obronił bramkarz gości, ale w polu karnym znalazł się Dominik Kun, który znalazł drogę do siatki.

Arka Gdynia pokonała Sandecję 2:1, lecz w związku z wygraną Widzewa ukończyła fazę zasadniczą na trzecim miejscu w tabeli. Łódzki klub wraca do Ekstraklasy po ośmiu latach.

Sukces swego ukochanego Widzewa skomentował na Twitterze Zbigniew Boniek.

– Nareszcie jesteśmy tam, gdzie nasze miejsce. Grande Widzew, gratulacje dla wszystkich, którzy w tym uczestniczyli. Sukces i awans to początek drogi. Wielkie dzięki należą się kibicom – ciągle obecni, blisko drużyny. Niesamowite – napisał były prezes PZPN, a w przeszłości piłkarz Widzewa.

Widzew Łódź jest 4-krotnym mistrzem oraz 7-krotnym wicemistrzem Polski. W tabeli wszechczasów ekstraklasy zajmuje 9. miejsce.

Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)

Bramki: Pawłowski 5, Kun 51 – Scalet 47