Klub z Fortuna 1 Ligi przesunął najlepszego strzelca do zespołu rezerw

Szymon Sobczak jest najlepszym strzelcem Zagłębia Sosnowiec. Tym bardziej zaskakująca się jest decyzja klubu, a konkretnie trenera Artura Skowronka o przesunięciu napastnika do drużyny rezerw.

Informację zamieściła sosnowiecka Gazeta Wyborcza. Szymon Sobczak nie trenował we wtorek 8 listopada z pierwszą drużyną, a przed zajęciami trener zaprosił piłkarza na rozmowę. Szkoleniowiec poinformował Sobczaka, że będzie ćwiczył indywidualnie, co spotkało się z niezadowoleniem doświadczonego piłkarza. Następnie napastnik Zagłębia Sosnowiec został wezwany przez prezesa klubu.

– Jestem zbulwersowany tym, co się stało. Dla dobra zespołu musiałem to zaakceptować. Dla mnie Zagłębie, wyniki, kibice są najważniejsze. Niezależnie od tego, czy gram regularnie, czy tak jak często w tym sezonie – wchodzę po przerwie lub jestem zmieniany, to zawsze staram się dać drużynie, ile mogę. Zawsze interesowała mnie walka tylko o miejsca w górnej połówce tabeli – rzekł Sobczak, cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Lokalne media donoszą, że napastnik rozpoczął treningi z drugą drużyną. Informują też o złej atmosferze w szatni czy o zaległościach finansowych względem zawodników.

30-letni Sobczak strzelił w tym sezonie sześć goli dla Zagłębia. W tym zespole występuje od stycznia 2021 roku. W sumie rozegrał w barwach sosnowieckiego klubu 69 spotkań i zdobył 28 bramek. Jego kontrakt jest ważny do czerwca 2023 roku.

Zagłębie Sosnowiec w tabeli Fortuna 1 Ligi zajmuje aktualnie 12. miejsce.

Fortuna 1 Liga (478) Jagiellonia Białystok (324) Lech Poznań (229) Legia Warszawa (560) PKO BP Ekstraklasa (1074) PZPN (429) reprezentacja Polski (940) transfery (344) Wieczysta Kraków (260)

Fot. Mateusz Sobcza/Zagłębie Sosnowiec

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.